2 euro 2014 150-lecie Czerwonego...
2 euro 2014 150-lecie Czerwonego...

2 euro 2014 150-lecie Czerwonego Krzyża w Belgii

Czerwony Krzyż, a właściwie Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, to międzynarodowa organizacja humanitarna działająca w wielu krajach. W 2014 roku oddział belgijski obchodził swoje 150-lecie istnienia i z tej okazji została wyemitowana moneta okolicznościowa o nominale 2 euro. Motywem jest krzyż z tematycznymi napisami po francusku i niderlandzku. Dodatkowo oznaczenia mennicy, państwa emitującego, mincmistrza i rok emisji.

BE2_2014km362
Obecnie brak na stanie
40,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km362
Kraj
Belgia
Rok wydania
2014
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Brukselska, Hôtel des Monnaies, Bruksela, Belgia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
287 499
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,5 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2014-09-18
Data ostatniej emisji
2014-09-18
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

150-lecie Czerwonego Krzyża w Belgii

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to globalna sieć humanitarna zrzeszająca 80 milionów ludzi, która pomaga osobom borykającym się z katastrofami, konfliktami oraz problemami zdrowotnymi i społecznymi. Składa się z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz 192 Krajowych Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK), prywatna instytucja humanitarna, została założona w 1863 roku w Genewie w Szwajcarii, w szczególności przez Henri Dunant i Gustave Moynier. Jej 25-osobowy komitet ma wyjątkowe uprawnienia na mocy międzynarodowego prawa humanitarnego w zakresie ochrony życia i godności ofiar międzynarodowych i wewnętrznych konfliktów zbrojnych. MKCK trzykrotnie otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla (w 1917, 1944 i 1963).

Flaga Czerwonego Krzyża to wersja flagi Szwajcarii w zmienionej kolorystyce. W 1906 roku, aby położyć kres argumentowi Imperium Osmańskiego, że flaga wywodzi się z chrześcijaństwa, postanowiono oficjalnie promować ideę, że flaga Czerwonego Krzyża została utworzona przez odwrócenie państwowych kolorów Szwajcarii.

Symbol Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża

Powiązane produkty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.