2 euro 2012 150 rocznica urodzin...
2 euro 2012 150 rocznica urodzin...

2 euro 2012 150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck

Helene Schjerfbeck była fińską malarką. Zajmowała się przede wszystkim naturalizmem. Awers monety 2 euro upamiętniającej jej 150 rocznicę urodzin zaprojektowała Erja Tielinen. Widać na nim twarz artystki, jej imię i nazwisko, lata życia i symbole emitenta.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FI2_2012km182
Dostępny
23,70 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km182
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2012
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
2 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012-10-05
Data ostatniej emisji
2012-10-05
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

150 rocznica urodzin Helene Schjerfbeck

Helene Sofia Schjerfbeck urodziła się 10 lipca 1862 roku w Helsinkach. Jej rodzicami byli Svante Schjerfbeck (kierownik biura) i Olga Johanna (z domu Printz). Wykazywała talent już w młodym wieku, a w 1873 roku, gdy miała jedenaście lat, została zapisana do Szkoły Rysunku Fińskiego Towarzystwa Artystycznego.

Edukację kontynuowała u Westermarcka w prywatnej akademii prowadzonej przez Adolfa von Beckera i mogła korzystać z pracowni rysunku Uniwersytetu w Helsinkach. Tam sam Becker nauczył ją francuskich technik malarstwa olejnego. W 1879 roku, w wieku 17 lat, Schjerfbeck zdobyła trzecią nagrodę w konkursie organizowanym przez Fińskie Towarzystwo Artystyczne, a w 1880 roku jej prace były pokazywane na dorocznej wystawie tej organizacji.

Malarka znana jest z realistycznych prac i autoportretów, a także z pejzaży i martwych natur. Przez całe jej długie życie jej twórczość zmieniała się, zaczynając od francuskiego realizmu i malarstwa plenerowego. Stopniowo ewoluowała w kierunku portretów i malarstwa martwej natury. Na początku swojej kariery często malowała obrazy historyczne. Urodziny Schjerbecka, 10 lipca, to fińskie święto sztuki malarskiej. 

Helene Schjerfbeck

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.