2 euro 2020 100-lecie Traktatu w Sèvres
2 euro 2020 100-lecie Traktatu w Sèvres

2 euro 2020 100-lecie Traktatu w Sèvres

10 sierpnia 1920 roku w Sèvres został podpisany traktat pomiędzy Imperium Osmańskim, a państwami ententy. Na jego mocy Grecja uzyskała tereny prawie całej Tracji. Awers autorstwa Georgiosa Stamatopoulosa przedstawia monetę drachmę z gryfem i oznaczenie emitenta po grecku.  

Jakość
  • Mennicza (UNC)
GR2_2020km334
Dostępny
17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km334
Kraj
Grecja
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Krajowa Grecji, Ateny, Grecja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
750 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-10-08
Data ostatniej emisji
2020-10-08
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

100-lecie Traktatu w Sèvres

Traktat z Sèvres był dokumentem podpisanym 10 sierpnia 1920 między krajami ententy i ich sprzymierzeńcami oraz Imperium Osmańskim. Na jego mocy wiele terenów tego drugiego miało przypaść Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji i Włochom, a także utworzył duże strefy okupacyjne w Imperium Osmańskim (przyzwolenie na ich próby zajęcia). Wcześniej działania wojenne zakończyły się już zawieszeniem broni w Mudros na terenie Grecji. 

Dokument zapoczątkował podział Imperium Osmańskiego. Postanowienia traktatu obejmowały zrzeczenie się większości terytoriów niezamieszkanych przez ludność turecką i przekazanie ich aliantom. Powstały tureckie ruchy nacjonalistyczne, rozpcozęły się kolejne spory i ostatecznie Traktat z Sèvres został zastąpiony Traktatem z Lozanny w 1923 roku.

Na bazie pierwszego wspomnianego traktatu, Grecja otrzymała większość terenów Tracji. Jednak w kolejnych latach w wyniku starć z Imperium Osmańskim, została pokonana i w rzeczywistości zapisy nie doszły do skutku. 

Mehmed Hâdî Pasha podpisuje traktat z Sèvres.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.