2 euro 2018 Pamięci Kostisa Palamasa...
2 euro 2018 Pamięci Kostisa Palamasa...

2 euro 2018 Pamięci Kostisa Palamasa w 75 rocznicę śmierci

Kostis Palamas był greckim poetą. Jest znany jako autor słów do hymnu olimpijskiego. W 75 lat po jego śmieci Grecy uhonorowali go wydaniem okolicznościowej monety na jego cześć. Na awersie wizerunek artysty, napisy tematyczne, znak greckiej mennicy, rok emisji 2018 i nazwa państwa emitującego.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
GR2_2018km300
Dostępny
17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km300
Kraj
Grecja
Rok wydania
2018
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Krajowa Grecji, Ateny, Grecja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
750 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2018-10-31
Data ostatniej emisji
2018-10-31
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Pamięci Kostisa Palamasa w 75 rocznicę śmierci

Kostis Palamas urodził się 13 stycznia 1859 roku w Patras na Peloponezie. Był jedną z najważniejszych postaci greckiego pokolenia literackiego lat 80 XIX wieku i jednym ze współzałożycieli tzw. Nowej Szkoły Ateńskiej wraz z Georgiosem Drosinisem i Ioannisem Polemisem. Wykształcenie podstawowe i średnie zdobył w Mesolonghi, a w 1877 rozpoczął studia na Wydziale Prawa, Ekonomii i Nauk Politycznych Uniwersytetu Ateńskiego. Wkrótce je przerwał i rozpoczął pracę, jako dziennikarz. W 1886 roku publikował swój pierwszy zbiór wierszy „Pieśni mojej ojczyzny”.

Palamas napisał słowa do hymnu olimpijskiego, skomponowanego przez Spyridona Samarasa. Utwór został po raz pierwszy wykonany na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1896 roku, pierwszej nowożytnej edycji tego wydarzenia. Później przez dłuższy czas hymn nie był wykonywany, ponieważ każde miasto-gospodarz, aż do czasu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku, miało oryginalny utwór. Wersja Samarasa i Palamasa została ogłoszona oficjalnym hymnem olimpijskim w 1958 roku i była wykonywana podczas każdej uroczystości Igrzysk od 1960 roku. Był nominowany do literackiej Nagrody Nobla 14 razy, ale nigdy jej nie otrzymał.

Flaga Grecji, ojczyzny Kostisa Palamasa

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.