2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt...
2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt...

2 euro 2007 Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu jest ich oficjalną siedzibą i obok Zamku Berg najważniejszą budowlą dla luksemburskiej rodziny królewskiej. Na monecie poświęconej rezydencji przedstawiono ją jako tło dla panującego w dniu wybicia Wielkiego Księcia Henryka. W lewej części rok emisji 2007, w dolnej nazwa państwa „LËTZEBUERG” ("LUKSEMBURG").

Jakość
  • Mennicza (UNC)
LU2_2007km95
Dostępny
18,75 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km95
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2007
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 117 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2007-02-02
Data ostatniej emisji
2007-02-02
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich

Pałac Wielkich Książąt Luksemburskich jest oficjalną siedzibą luksemburskiej monarchii. To stamtąd Wielka Księżna lub Wielki Książę głównie wykonuje swoje obowiązki. Został wybudowany w latach 1572–1573. Początkowo pełnił rolę ratusza. Mocno ucierpiał podczas oblężenia miasta w 1684 roku i przez wiele lat nie udało się zebrać funduszy na jego odrestaurowanie. Stało się to dopiero w 1728 roku, a 13 lat później dobudowano nową część nazwaną „La Balance”. Od 1795 roku był jednostką administracyjną departamentu Forêts, a od 1817 roku placówką rządu i gubernatora – reprezentanta książąt holenderskich.

Dość mocno ucierpiał podczas II wojny światowej. Wiele znajdujących się w posiadłości mebli, kolekcji dzieł sztuki i klejnotów zostało bezpowrotnie zniszczonych lub rozkradzionych. W pewnym momencie naziści z wielkiej sali pałacu, mieli zrobione tawernę i salę koncertową. W 1945 roku do budynku powróciła księżna Szarlotta, która zarządziła jego remont. Od tego czasu ulepszano go i dbano o niego regularnie. Obecnie znajdują się tam biura monarchów oraz odbywa wiele oficjalnych uroczystości. Jest miejscem, w którym przebywają goście Księżnej lub Księcia. Przed wejściem straż pełni wojsko luksemburskie.

Wojskowy pełniący służbę przed Pałacem Wielkich Książąt Luksemburskich

Powiązane produkty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.