2 euro 2020 150 rocznica urodzin...
2 euro 2020 150 rocznica urodzin...

2 euro 2020 150 rocznica urodzin Marii Montessori

Maria Montessori była lekarką pochodzącą z Włoch. Poświęciła życie na poznawaniu i tworzeniu efektywnych technik nauczania dla dzieci. Obecnie na całym świecie istnieje wiele szkół opartych na jej metodach. W 150 rocznicę śmierci we włoskiej mennicy wybito monety na cześć Marii. Na awersie zaprezentowano jej wizerunek. Ponadto "RI", jako kod Republiki Włoskiej, rok emisji 2020 i rok urodzenia pedagożki 1870, oznaczenie grawerki Luciany De Simoni.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
EU2_2020#402
Dostępny
17,50 zł

Szczegóły produktu

Kraj
Włochy
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Instytut Poligraficzny i Mennica Państwowa, Rzym, Włochy
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
3 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-06-09
Data ostatniej emisji
2020-06-09
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

150 rocznica urodzin Marii Montessori

Maria Tekla Artemizja Montessori urodziła się 31 sierpnia 1870 roku w Chiaravalle we Włoszech. Rozpoczęła swoją edukację w publicznej szkole podstawowej w wieku 6 lat w 1876 roku. Uzyskiwała dobre wyniki w nauce, jednak bez specjalnych wyróżnień. Podobnie było w technikum Regia Scuola Tecnica Michelangelo Buonarroti. Na Regio Istituto Tecnico Leonardo da Vinci zaczęła wykazywać coraz większą wiedzę, zwłaszcza w przedmiotach ścisłych. Początkowo zamierzała kontynuować studia inżynierskie, jednak ostatecznie zdecydowała się na medycynę. Nie były to standardowe kierunki dla kobiet w ówczesnych czasach. Musiała mocno się natrudzić, aby ją przyjęto – nie ze względu na złe wyniki, ale ze względu na swoją płeć.

W swojej karierze zawodowej, skupiła się na pracy z dziećmi. Miały one swobodę wyboru i realizacji własnych zajęć, we własnym tempie i zgodnie z własnymi upodobaniami. W tych warunkach Montessori poczyniła szereg obserwacji, które stały się podstawą jej pracy. Najpierw zaobserwowała u dzieci dużą koncentrację i zainteresowanie tym co robiły. Później silną tendencję do porządkowania własnego otoczenia, prostowania stołów i półek oraz sprzątania. 

Jej metoda edukacji dzieci, kładzie nacisk na samodzielność, rozwój własnych inicjatyw i naturalnych zdolności dziecka, przede wszystkim przez zabawę i brak przymusu. Uczniowie uczą się poprzez działania, które obejmują odkrywanie, porządek, powtarzanie, indywidualizm i komunikację.

Maria Montessori

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z dostawcą działającym od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie z katalogami internetowymi i fizycznymi. Można również wykorzystać magnes aby dowiedzieć się czy produkt go przyciąga. Pomoże to w ustaleniu materiału, z którego produkt jest wykonany.

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.