• -15%
Awers monety 1 Dolar 2009 10 Prezydent USA John Tyler 18411845
Rewers monety 1 Dolar 2009 10 Prezydent USA John Tyler 18411845

1 Dolar 2009 10 Prezydent USA - John Tyler (1841-1845)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie John Tyler. U góry na otoku jego imię i nazwisko J0HN TYLER zaś na dole napis W Boga wierzymy i oznaczenie  10 prezydent i lata jego kadencji „IN GOD WE TRUST 10 th PRESIDENT1841-1845”.

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2009km451
16,58 zł 19,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,16 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Urodzony w 1790 roku w znanej rodzinie plantatorów z Wirginii, John Tyler był z wykształcenia prawnikiem. Pełnił funkcję delegata i gubernatora stanu Wirginia, przedstawiciela USA, senatora i wiceprezydenta USA przez miesiąc za Williama Henry'ego Harrisona.

Tyler został pierwszym wiceprezesem, który objął urząd po śmierci urzędującego prezydenta. W tym czasie Konstytucja Stanów Zjednoczonych nie była jasna w kwestii sukcesji, a całą jego prezydenturę zdominowały pytania o zakres jego uprawnień prezydenckich, dzięki czemu zyskał przydomek „Jego przypadek”. Chociaż wielu uważało, że powinien być rozpoznawany tylko jako pełniący obowiązki prezydenta o ograniczonych uprawnieniach, Tyler ustanowił ważny precedens, przejmując wszystkie obowiązki i uprawnienia wybranego prezydenta.

Jego niezależna passa spowodowała, że ​​stracił przychylność swojej partii politycznej, wigów, i praktycznie cały jego gabinet zrezygnował w proteście przeciwko weta wobec ustawy bankowej. Był orędownikiem państwowości Teksasu, co było wówczas kontrowersyjną propozycją. Po wielu awanturach politycznych podpisał ustawę anektującą Teksas zaledwie trzy dni przed opuszczeniem urzędu po porażce w wyborach w 1844 roku. Odszedł do swojego domu w Wirginii, Sherwood Forest, którego nazwa odzwierciedlała jego polityczny status „wyjętego spod prawa”. Zmarł w Richmond w stanie Wirginia w 1862 roku.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km451
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2009
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
90 874 055
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2009
Data ostatniej emisji
2009
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.