• -12%
Awers monety 1 Dolar 2011 17 Prezydent Andrew Johnson 18651869
Rewers monety 1 Dolar 2011 17 Prezydent Andrew Johnson 18651869

1 Dolar 2011 17 Prezydent Andrew Johnson (1865-1869)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie Andrew Johnson. U góry na otoku jego imię i nazwisko ANDREW JOHSON zaś  na dole napis W Boga wierzymy i oznaczenie  17 prezydent i lata jego kadencji „IN GOD WE TRUST 17 th PRESIDENT1865-1869”.

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2011km499
17,16 zł 19,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Urodzony w Raleigh w Północnej Karolinie w 1808 roku Andrew Johnson dorastał w biedzie. Jako chłopiec był uczniem krawca, a później otworzył sklep krawiecki w Greeneville w stanie Tennessee, poślubił Elizę McCardle i brał udział w debatach w miejscowej akademii. Wchodząc do polityki, stał się biegłym mówcą, broniąc zwykłego człowieka i oczerniając arystokrację plantacyjną. Jako członek amerykańskiej Izby Reprezentantów i Senatu w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XIX wieku opowiadał się za ustawą o gospodarstwie rolnym, aby zapewnić bezpłatne gospodarstwo dla biednych ludzi. W 1864 roku Partia Republikańska nominowała na wiceprezydenta Johnsona, demokratę.

Po śmierci prezydenta Abrahama Lincolna prezydent Johnson przystąpił z umiarkowanym podejściem do odbudowy południowych stanów. Radykalni republikanie w Kongresie mieli jednak własne plany i ponownie poddali południowe stany pod władzę wojskową. Przyjęli ustawy nakładające ograniczenia na prezydenta. Kiedy Johnson rzekomo naruszył ustawę o kadencji urzędu, odwołując sekretarza wojny Edwina M. Stantona, Izba Reprezentantów przegłosowała przeciwko niemu 11 aktów oskarżenia. Był sądzony przez Senat wiosną 1868 r. i jednym głosem uniewinniony. Gdy był prezydentem, Stany Zjednoczone nabyły terytorium Alaski i Wyspy Midway na Pacyfiku. Po opuszczeniu prezydentury Johnson wrócił do Tennessee, pozostając aktywnym politycznie. W 1874 roku Tennessee zwrócił Johnsona do Senatu, co czyni go jedynym byłym prezydentem, który służył w Senacie. Zmarł kilka miesięcy później, 31 lipca 1875 r.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km499
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2011
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Denver, Kolorado, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, San Francisco, (1937~dziś), 155 Hermann St. CA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
74 366 916
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011
Data ostatniej emisji
2011
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.