• -12%
Awers monety 1 Dolar 2011 18 Prezydent Ulysses S. Grant 18691877
Rewers monety 1 Dolar 2011 18 Prezydent Ulysses S. Grant 18691877

1 Dolar 2011 18 Prezydent Ulysses S. Grant (1869-1877)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie Ulysses S. Grant. U góry na otoku jego imię i nazwisko ULYSSES S. GRANT zaś  na dole napis W Boga wierzymy i oznaczenie  18 prezydent i lata jego kadencji „IN GOD WE TRUST 18 th PRESIDENT1869-1877”.

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

US6_2011km500
Obecnie brak na stanie
17,16 zł 19,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Ulysses S. Grant, urodzony w 1822 roku, był synem garbarza z Ohio. Udał się do West Point i walczył w wojnie meksykańskiej pod dowództwem generała Zachary'ego Taylora. Po wybuchu wojny secesyjnej Grant został wyznaczony na dowódcę niesfornego pułku ochotników. We wrześniu 1861 awansował do stopnia generała brygady ochotników. Prezydent Lincoln awansował go później na generała ochotników. Po wygranych bitwach pod Vicksburg w stanie Missisipi i Chattanooga w stanie Tennessee, Lincoln mianował go generałem naczelnym w marcu 1864 roku. Ostatecznie, 9 kwietnia 1865 roku, generał konfederatów Robert E. Lee poddał się.

Jako symbol zwycięstwa Unii podczas wojny secesyjnej, gen. Ulysses S. Grant był logicznym kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta w 1868 r. Jako prezydent pozwolił na radykalną Rekonstrukcję na południu, wzmacniając ją czasami siłą militarną. Pod jego rządami Yellowstone został założony jako pierwszy park narodowy, a Kongres uchwalił ustawę wzywającą do równej płacy kobietom i mężczyznom zajmującym podobne stanowiska w federalnych agencjach rządowych. Najszczęśliwszym dniem prezydentury Granta był 21 maja 1874 roku, kiedy jego córka Nellie wyszła za mąż na ekstrawaganckim ślubie w Białym Domu. Po odejściu na emeryturę Grant dowiedział się, że ma raka gardła. Za sugestią pisarza Marka Twaina zaczął pisać swoje wspomnienia, aby pomóc spłacić długi i utrzymać rodzinę; Osobiste wspomnienia z USA Grant stało się bestsellerem. Książka jest dziś uważana za jedną z najwspanialszych autobiografii wojskowych, jakie kiedykolwiek napisano. Wkrótce po wypełnieniu ostatniej strony zmarł 23 lipca 1885 r.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km500
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2011
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Denver, Kolorado, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, San Francisco, (1937~dziś), 155 Hermann St. CA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
77 726 916
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011
Data ostatniej emisji
2011
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.