Awers monety 2 zł 2013 200lecie urodzin Hipolita Cegielskiego
Rewers monety 2 zł 2013 200lecie urodzin Hipolita Cegielskiego

2 zł 2013 - 200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego

Na rewersie wizerunek Hipolita Cegielskiego wraz z grafiką jego podpisu na postaci. Nad nim imię i nazwisko przy otoku "HIPOLIT CEGIELSKI", z prawej lata życia 1813–1868. Centralnie na awersie godło Polski orzeł biały. Dzieli rok emisji monety 2013 na dwie części, a pod łapą ma znak mennicy MW. Nad nim pełna nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA, pod nim nominał "zł 2 zł".

Jakość
  • Mennicza (UNC)
PL1_2013y880
Dostępny
8,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego

Hipolit Cegielski urodził się 6 stycznia 1813 roku lub 16 stycznia 1815 roku w Ławkach na terenie obecnego województwa wielkopolskiego. Jego ojciec był dzierżawcą miejskim, jednak zbankrutował, gdy syn był bardzo młody. To wydarzenie uznaje się za jedną z przyczyn przedsiębiorczości i samodzielności Hipolita. Był dobrze wykształcony, obronił doktorat z filozofii na uniwersytecie w Berlinie, a następnie został nauczycielem. Stracił to stanowisko, gdy nie zgodził się na sprawdzanie mieszkań swoich uczniów przez swoich przełożonych. w czasie powstania wielkopolskiego.

Z pomocą finansową od przyjaciół, otworzył mały sklep z narzędziami rolniczymi. Biznes prosperował bardzo dobrze i rozwijał się, stając się warsztatem naprawczym dla maszyn rolniczych, a następnie ich zakładem produkcyjnym. W ciągu życia działał w różnych towarzystwach, złożył własną gazetę i tworzył wiele publikacji naukowych. Zmarł  30 listopada 1868 roku w Poznaniu.

Hipolit Cegielski

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y880
Kraj
Polska
Rok wydania
2013
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2013-11-12
Data ostatniej emisji
2013-11-12
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.