• -15%
Awers monety 2 euro 2015 Europejski Rok na Rzecz Rozwoju
Rewers monety 2 euro 2015 Europejski Rok na Rzecz Rozwoju

2 euro 2015 Europejski Rok na Rzecz Rozwoju

Europejski Rok na Rzecz Rozwoju był programem realizowanym w 2015 roku. Jego głównym celem było wspieranie krajów z mniej rozwiniętych regionów. Z powodu tego wydarzenia została wyemitowana belgijska moneta o nominale 2 euro. Na jej awersie widnieje dłoń podtrzymująca roślinę, w tle siatka współrzędnych. Od lewej w górę znak mennicy, mincmistrza, rok emisji 2015, napisy „2015 EUROPEAN YEAR FOR DEVELOPMENT” („2015 EUROPEJSKI ROK NA RZECZ ROZWOJU”). Na dole kod Belgii "BE".

BE2_2015km363
Obecnie brak na stanie
51,00 zł 60,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 52,80 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Europejski Rok na Rzecz Rozwoju

Każdego roku Unia Europejska wybiera konkretny temat, aby zachęcić do debaty i dialogu swoje kraje członkowskie. Tematy co roku proponowane są przez Komisję Europejską, a następnie akceptowane przez Parlament Europejski i rządy państw członkowskich UE. W 2015 r. UE postanowiła skoncentrować się na rozwoju. To pierwszy w historii Europejski Rok poświęcony działaniom zewnętrznym Unii Europejskiej i roli Europy w świecie. Obecnie UE zapewnia ponad połowę światowej oficjalnej pomocy rozwojowej. Mottem działań było: „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość".

Każdy miesiąc roku 2015 miał swój temat przewodni: styczeń  - Europa w świecie, luty  – edukacja, marzec  – kobiety i dziewczęta, kwiecień  - zdrowie, maj  - pokój i bezpieczeństwo, czerwiec  – zrównoważony wzrost, godne miejsca pracy i biznes, lipiec  - dzieci i młodzież, sierpień  – pomoc humanitarna, wrzesień  – demografia i migracje, październik  – bezpieczeństwo żywności, listopad  - zrównoważony rozwój, grudzień  - prawa człowieka

Celem Europejskiego Roku Rozwoju 2015 było zwiększenie świadomości, zapewnienie wyjątkowej okazji do nawiązania kontaktu z obywatelami UE oraz pokazanie zaangażowania UE w eliminację ubóstwa na całym świecie.

Flaga europejska

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km363
Kraj
Belgia
Rok wydania
2015
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Brukselska, Hôtel des Monnaies, Bruksela, Belgia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,5 mm
Waga
11 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015-09-15
Data ostatniej emisji
2015-09-15
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.