• -15%
Rewers monety 2 euro 2007 50lecie Traktatu Rzymskiego Belgia
Awers monety 2 euro 2007 50lecie Traktatu Rzymskiego Belgia

2 euro 2007 50-lecie Traktatu Rzymskiego (Belgia)

W 1957 roku ustanowiono Traktat Rzymski, który jest składową dwóch dokumentów: pierwszy ustanowił Europejską Wspólnotę Gospodarczą i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. W 50 rocznicę tego wydarzenia wyemitowano monety o nominale 2 euro. Na ich awersie widnieje symboliczna księga na tyle fantazyjnej kompozycji. Nad nią napis: "EUROPA".  U góry tematyczne napisy, a na dole nazwa emitenta w 3 językach i rok emisji 2007.

BE2_2007km247
Obecnie brak na stanie
15,30 zł 18,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 15,00 zł

Wyświetl historię cen produktu


50-lecie Traktatu Rzymskiego

Traktat rzymski (oficjalnie Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą), doprowadził do utworzenia Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG) i  Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej (EWEA lub Euratom). Traktat został podpisany 25 marca 1957 r. przez Belgię, Francję, Włochy, Luksemburg, Holandię i RFN, a wszedł w życie 1 stycznia 1958 r. Pod nazwą „ Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej” pozostaje jednym z dwóch najważniejszych traktatów w obecnej Unii Europejskiej. Jego nazwa wzięła się od włoskiego miasta, w którym doszło do jego podpisania.

Traktat proponował stopniowe obniżanie ceł i utworzenie unii celnej. Utworzenie jednolitego rynku towarów, pracy, usług i kapitału we wszystkich państwach członkowskich. Przedstawiono również propozycję utworzenia Wspólnej Polityki Rolnej, Wspólnej Polityki Transportowej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz powołano Komisję Europejską .

Dokument był kilkakrotnie zmieniany od 1957 r. Traktat z Maastricht z 1992 r. usunął słowo „gospodarczy” z oficjalnego tytułu traktatu rzymskiego, a w 2009 r. traktat lizboński przemianował go na „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej”.

Rzym - miasto podpisania jednego z najważniejszych traktatów współczesnej Europy

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km247
Kraj
Belgia
Rok wydania
2007
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Brukselska, Hôtel des Monnaies, Bruksela, Belgia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
5 025 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2007-03-26
Data ostatniej emisji
2007-03-26
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.