• -12%
Awers monety 2 euro 2019 Uniwersytet w Tartu
Rewers monety 2 euro 2019 Uniwersytet w Tartu

2 euro 2019 Uniwersytet w Tartu

Uniwersytet w Tartu znajduje się w drugim co do wielkości mieście w Estonii, które jest dobrze znane jako Stolica Studencka tego kraju. UT zajmuje 285 miejsce w rankingu QS World University Rankings. Estoński uniwersytet jest jednym z dwóch najlepszych uniwersytetów w regionie Europy Środkowej i Azji Środkowej. Na awersie monety mu poświęconej widnieje jego główny gmach. Nad nim napis „RAHVUSÜLIKOOL 100” („UNIWERSYTET NARODOWY 100”), pod nim od lewej nazwa Estonii, uniwersytetu oraz rok emisji 2019.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
EE2_2019km91
Dostępny
18,48 zł 21,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Uniwersytet w Tartu

Najstarszy uniwersytet w Estonii – Tartu został założony w 1632 roku pod nazwą Academia Gustaviana w 1632 roku przez barona Johana Skytte i obecnie ma cztery wydziały: Humanistyczny, Nauk Społecznych, Nauki i Techniki oraz Medycyny. Posiada szeroką gamę programów prowadzonych w języku angielskim, estońskim i rosyjskim. Obecnie studiuje na nim 13 000 studentów, w tym ponad 1 600 studentów zagranicznych ze 100 różnych krajów. Należy do 1,2% najlepszych uniwersytetów na świecie. Uczelnia zawarła dwustronne umowy o współpracy z 72 instytucjami partnerskimi w 26 krajach.

Historyczne budynki uniwersytetu są wpisane na listę Europejskiego Znaku Dziedzictwa. Należą do niego cztery muzea, ogrody botaniczne i obiekty sportowe na uniwersytecie, które są ogólnie dostępne dla wszystkich. Uniwersytet posiada około 150 budynków, z których 30 znajduje się poza Tartu. 

Jednocześnie wiele budynków uniwersyteckich i akademików zostało niedawno wybudowanych lub odnowionych. Dużo nowych budynków powstaje w Maarjamõisa (około 2 km na południowy zachód od historycznego centrum uniwersyteckiego), takich jak Instytut Technologii, Centrum Biomedyczne, budynek Chemii i nowy budynek Fizyki.

Tartu, Estonia

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km91
Kraj
Estonia
Rok wydania
2019
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Litewska, Wilno, Litwa
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2019-11-19
Data ostatniej emisji
2019-11-19
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.