• -12%
Rewers monety 2 euro 2021 Dziennikarstwo
Awers monety 2 euro 2021 Dziennikarstwo

2 euro 2021 Dziennikarstwo

Fińska moneta okolicznościowa z 2021 roku. Na rewersie czyli stronie wspólnej dla wszystkich krajów unii walutowej euro, jest standardowy projekt Luc’a Luycx. Na awersie stylizowane postacie ludzkie oplecione wstążką i podpis dotyczący dziennikarstwa. Autorem projektu jest Hanno Jasoni Veijalainen.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FI2_2021km298
Dostępny
36,96 zł 42,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 35,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo to tworzenie i dystrybucja artykułów o bieżących i dawnych wydarzeniach opartych na faktach i popartych dowodami. Odnosi się do relacji pisanych w sieci, druku, wiadomości w telewizji i radiu, a w przeszłości także kronik filmowych.

Rozprzestrzenianie się Internetu i smartfonów przyniosło znaczące zmiany w przekazie medialnym od przełomu XXI wieku. Spowodowało to zmianę w korzystaniu z mediów drukowanych, ponieważ ludzie coraz częściej korzystają z wiadomości za pośrednictwem e-czytników, smartfonów i innych osobistych urządzeń elektronicznych, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych formatów takich jak gazety, czasopisma lub telewizyjne kanały informacyjne. Wymusza to cyfryzację wielu tytułów, jeśli chcą przetrwać. Mimo wszystko gazety odnotowały, że przychody z druku spadają w szybszym tempie niż tempo wzrostu przychodów cyfrowych.

Helsingin Sanomat, potocznie zwany Hesari (Wiadomości Helsińskie) to największa gazeta subskrybowana w Finlandii i krajach skandynawskich. Z wyjątkiem niektórych świąt, ukazuje się codziennie. Jej nazwa wywodzi się od nazwy stolicy Finlandii Helsinek, gdzie jest publikowana. Została założona w 1889 roku jako Päivälehti.

Obecnie dziennikarstwo z wersji papierowej coraz częściej przenosi się do Internetu

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km298
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2021
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021-04-14
Data ostatniej emisji
2021-04-14
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.