• -12%
Rewers monety 2 euro 2017 Natura fińska
Awers monety 2 euro 2017 Natura fińska

2 euro 2017 Natura fińska

Finlandia jest pięknym krajem o bogatej bioróżnorodności. Aby docenić jej naturę i przypomnieć o jej dbaniu w 2017 roku Finowie wyemitowali monetę euro o nominale 2. Na awersie widać kruka siedzącego na gałęzi drzewa na tle księżyca.

FI2_2017km253
Obecnie brak na stanie
15,40 zł 17,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Natura fińska

Finlandia jest tak daleko wysunięta na północ, że leży na tej samej szerokości geograficznej co Alaska czy centralna Syberia. Około jedna czwarta kraju leży na północ od koła podbiegunowego. Jednak prąd oceaniczny znany jako Prąd Wiatrów Zachodnich przynosi Finlandii tyle ciepła, że średnie temperatury na południu wynoszą około +5°C, a nawet na północy jest to tylko kilka stopni poniżej zera.

Według WWF terytorium Finlandii można podzielić na trzy eko regiony : tajgę skandynawską i rosyjską, lasy mieszane oraz skandynawskie lasy i łąki górskie. Tajga obejmuje większość Finlandii północnej. Na południowo-zachodnim wybrzeżu, na południe od Helsinek, w okolicach Raumy lasy mieszane, które są bardziej typowe dla regionu bałtyckiego. Na skrajnej północy Finlandii, w pobliżu linii drzew i Oceanu Arktycznego, powszechne są lasy brzozy górskiej.

W swoim ekosystemie ma co najmniej 60 rodzimych gatunków ssaków, 248 gatunków ptaków lęgowych, ponad 70 gatunków ryb oraz 11 gatunków gadów i żab, z których wiele migrowało z sąsiednich krajów tysiące lat temu. Dużymi i powszechnie rozpoznawalnymi dzikimi ssakami występującymi w Finlandii są niedźwiedź brunatny, wilk szary, rosomak i łoś . Niedźwiedź brunatny, który jest również nazywany przez Finów „królem lasu”, jest oficjalnym zwierzęciem narodowym kraju

Finlandia, Park Narodowy Koli

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km253
Kraj
Finlandia
Rok wydania
2017
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Fińska, Vantaa, Finlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
2 500 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2017-06-01
Data ostatniej emisji
2017-06-01
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.