Rewers monety 2 euro 2021 75lecie założenia UNICEF
Awers monety 2 euro 2021 75lecie założenia UNICEF

2 euro 2021 75-lecie założenia UNICEF

UNICEF to po polsku Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Został założony przez jeden z Organów ONZ do pomocy w dostarczaniu żywności i środków pierwszej potrzeby ludziom a w szczególności dzieciom, które ucierpiały wskutek II Wojny Światowej. Na awersie widać stworzony z puzzli glob podtrzymywany przez ręce symbolizujące pracę UNICEF-u. Napis po francusku "POUR CHAQUE ENFANT" oznacza w wolnym tłumaczeniu "DLA KAŻDEGO DZICKA" i jest mottem organizacji.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2021km2944
Ostatnie sztuki w magazynie
21,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

75-lecie założenia UNICEF

UNICEF (ang. United Nations Children's Fund, pol. Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) to organizacja założona i koordynowana przez ONZ, odpowiedzialna za dostarczanie pomocy humanitarnej i wspomagającej rozwój dzieci na całym świecie. Jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych i rozpoznawalnych organizacji pomocy społecznej, obecną w 192 krajach i terytoriach. Działania UNICEF obejmują szczepienia i zapobieganie chorobom, leczenie dzieci i matek zarażonych wirusem HIV, poprawę jakości żywienia dzieci i matek, poprawę warunków sanitarnych, promowanie edukacji i udzielanie pomocy w nagłych wypadkach w przypadku występowania katastrof. UNICEF rozpoczął działalność 11 grudnia 1946 - jako Międzynarodowy Fundusz Pomocy Dzieciom ONZ.

Praca UNICEF-u opiera się całkowicie na dobrowolnych wpłatach rządów i prywatnych darczyńców. Jego całkowity dochód w 2020 roku wyniósł 7 200 000 000 dolarów z czego z  sektora publicznego wniesiono 5 450 000 000 dolarów. Organizacja zarządzana jest przez 36-osobowy zarząd, który ustala jej cele, zatwierdza programy i nadzoruje plany administracyjne i finansowe. Zarząd składa się z przedstawicieli rządu wybieranych przez Radę Gospodarczą i Społeczną ONZ, zazwyczaj na trzyletnią kadencję.

Godło UNICEF

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2944
Kraj
Francja
Rok wydania
2021
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
7 520 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021-03-16
Data ostatniej emisji
2021-03-16
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.