• -12%
Rewers monety 2 euro 2020 Badania medyczne
Awers monety 2 euro 2020 Badania medyczne

2 euro 2020 Badania medyczne

Okolicznościowa moneta 2 euro wyemitowana we Francji dla uczczenia nauki i badań nad rozwojem medycyny. Projektant Joaquin Jimenez na awersie umieścił profil przedstawicielki świata naukowo-medycznego przyglądającej się niciom DNA.

EU2_2020#348
Obecnie brak na stanie
49,28 zł 56,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 56,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Badania medyczne

Badania medyczne są dziedziną obejmującą szeroki zakres rozwoju medycyny od zagadnień podstawowych aż po bardzo zaawansowane. Zwiększoną długowieczność ludzi w ciągu ostatniego stulecia można w znacznym stopniu przypisać postępom wynikającym z badań medycznych. Wśród głównych korzyści płynących z takich badań znalazły się szczepionki na odrę i polio, leczenie insuliną cukrzycy, powstanie antybiotyków do leczenia wielu dolegliwości, leki na nadciśnienie, ulepszone leczenie AIDS, statyny i inne metody leczenia miażdżycy, nowe metody przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, takie jak mikrochirurgia oraz coraz bardziej skuteczne metody leczenia raka. 

W ramach badań Projektu Ludzkiego Genomu oczekuje się wynalezienia nowych metod leczenia i terapii. Cały czas pozostaje jednak wiele wyzwań w tym pojawienie się oporności na antybiotyki i epidemia otyłości. Większość badań w tej dziedzinie jest prowadzona przez naukowców biomedycznych, ale wspomagają ich również biolodzy i naukowcy specjalizujący się w innych dziedzinach. Badania medyczne na ludziach muszą być prowadzone według ścisłych norm i zaleceń etycznych ustalonych w Deklaracji Helsińskiej oraz komisji rewizyjnej placówki, w której są wykonywane. We wszystkich przypadkach oczekuje się zachowania etyki badawczej.

Medyczne badania naukowe przyczyniają się do zwiększenia jakości i długości życia.

Szczegóły produktu

Kraj
Francja
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
310 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-10-27
Data ostatniej emisji
2020-10-27
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.