• -12%
Awers monety 2 euro 2015 70 lat pokoju w Europie
Rewers monety 2 euro 2015 70 lat pokoju w Europie

2 euro 2015 70 lat pokoju w Europie

W 2015 roku miała miejsce 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Od tego czasu sytuacja w Europie mocno się ustabilizowała, a państwa które wcześniej walczyły przeciwko sobie obecnie współpracują. Z tego powodu Francja wybiła okolicznościowe monety euro z gołębiem symbolizującym pokój na awersie. Nad nim są symbole państw Unii Europejskiej, a autorem projektu jest Joaquim Jimenez.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2015km2256
Ostatnie sztuki w magazynie
18,48 zł 21,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

70 lat pokoju w Europie

Pokój jest koncepcją społecznej przyjaźni, współpracy i harmonii przy braku wrogości i przemocy. W sensie społecznym, hasło pokój jest powszechnie używane przy braku konfliktów (takich jak wojny) i komfort psychiczny, bez strachu związanego z ryzykiem  przemocy. Na przestrzeni dziejów przywódcy wykorzystywali dążenie do pokoju i dyplomację do ustanowienia spokojów społecznych i wzrostu gospodarczego poprzez różne formy porozumień lub traktatów pokojowych. I rzeczywiście, często skutkowało to ograniczeniem konfliktów, większą integralnością gospodarczą, a w skutkach zwiększeniem dobrobytu, jakości życia i zadowolenia obywateli.

Istnieją nawet nagrody przyznawane osobom lub organizacjom, które mają największy wpływ na utrzymanie lub zwiększanie pokoju na świecie. Do najbardziej znanych należą: Pokojowa Nagroda Nobla, Stypendia Rhodesa, Fulbrighta i Schwarzmana, Nagroda Pokojowa Gandhiego, Pokojowa Nagroda Studencka, Kultura Pokoju News Network czy Nagroda Pokojowa w Sydney. Pokój ważny jest również w wielu religiach oraz ideologiach np. w pacyfizmie. Definicja pokoju może różnić się w zależności od wyznania, kultury lub przedmiotu badań.

Gołab bardzo często używany jest jako symbol pokoju

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km2256
Kraj
Francja
Rok wydania
2015
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
4 020 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015-02-02
Data ostatniej emisji
2015-02-02
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.