Rewers monety 2 euro 2011 30 rocznica powstania Święta Muzyki
Awers monety 2 euro 2011 30 rocznica powstania Święta Muzyki

2 euro 2011 30 rocznica powstania Święta Muzyki

Święto Muzyki to międzynarodowy dzień obchodzony 21 czerwca i poświęcony tej dziedzinie sztuki. Zapoczątkował je w 1981 roku francuski kompozytor o polskich korzeniach - Marcel Landowski. Spopularyzowali je Jack Lang i Maurice Fleuret. Na awersie widać bawiących się ludzi, nuty oraz francuską nazwę wydarzenia - Fête de la Musique.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2011km1789
Dostępny
21,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

30 rocznica powstania Święta Muzyki

Fête de la Musique znana jako Światowy Dzień Muzyki lub  Święto Muzyki to coroczna muzyczna uroczystość odbywająca się 21 czerwca od 1981 roku. Z inicjatywą jej powstania wyszedł francuski kompozytor o polskich korzeniach Marcel Landowski. Spopularyzowali ją Jack Lang i Maurice Fleuret. W Dniu Muzyki obywatele są zachęcani do słuchania muzyki na terenie zamieszkania, w miejscach publicznych i parkach. Organizowane są również bezpłatne koncerty, na których muzycy grają dla zebranych charytatywnie.

Święto Muzyki ma na celu promocję muzyki na dwa sposoby: zgodnie ze swoim oryginalnym hasłem ("Róbcie muzykę!"), zachęcając muzyków do spontanicznego grania na ulicach miast i w miejscach publicznych, jak i dzięki organizowanym licznym, darmowym koncertom w różnych stylach muzycznych. 

Święto to, organizowane początkowo tylko we Francji, stało się znaczącym, europejskim wydarzeniem artystycznym. Każdego roku placówki muzyczne takie jak Filharmonie, Opery, Teatry Muzyczne, szkoły muzyczne, kluby muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, puby, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Dzień 21 czerwca został wybrany, gdyż jest to pierwszy dzień lata oraz najkrótsza noc w roku.

W dzień muzyki organizowane są wydarzenia muzyczne - od spontanicznych, solowych występów artystów, po ogromne koncerty

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km1789
Kraj
Francja
Rok wydania
2011
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
10 030 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011-06-21
Data ostatniej emisji
2011-06-21
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.