• -12%
2 euro 2010 70 rocznica przemowy...
2 euro 2010 70 rocznica przemowy...

2 euro 2010 70 rocznica przemowy radiowej Charles'a de Gaulle'a

18 czerwca 1940 roku Charles de Gaulle wystąpił w radiu z odezwą do narodu. To wydarzenie jest uznawane za najważniejsze tego typu w historii Francji. Na monecie wyemitowanej z okazji 70-lecia tego wydarzenia, widać polityka odczytującego tekst do mikrofonu, oznaczenia emitenta i emisji oraz tematyczne napisy.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
FR2_2010km1676
Dostępny
18,48 zł 21,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

70 rocznica przemowy radiowej Charles'a de Gaulle'a

Apel z 18 czerwca 1940 roku wykonany przez Charles'a de Gaulle'a jest uznawany za jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w całej historii Francji. Miało miejsce po przybyciu do Londynu polityka po upadku ojczyzny podczas II Wojny Światowej. Przemowa była transmitowana do Francji przez radio British Broadcasting Corporation (BBC). Często uważana jest za początek powstania francuskiego ruchu oporu. Co ciekawe historycy doszli do wniosku, że transmisję usłyszała mniejszość Francuzów, a większej ilości udało się odsłuchać przemówienia de Gaulle'a z 22 czerwca 1940 roku.

W swoim przemówieniu Charles przypomniał Francuzom, że Imperium Brytyjskie i Stany Zjednoczone będą wspierać ich militarnie i ekonomicznie w celu odbicia Francji z rąk Niemców. Słynny cytat de Gaulle'a: "La France a perdu une bataille! Mais la France n'a pas perdu la guerre" ("Francja przegrała bitwę, ale Francja nie przegrała wojny") jest często kojarzony z omawianym apelem, ale tak naprawdę wywodzi się z plakatu motywacyjnego z de Gaulle'em, A Tous Les Français , który został rozprowadzony w całym Londynie 3 sierpnia 1940 roku.

Charles de Gaulle

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km1676
Kraj
Francja
Rok wydania
2010
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
20 030 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2010-05-25
Data ostatniej emisji
2010-05-25
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.