• -15%
Awers monety 2 euro 2007 50lecie Traktatu Rzymskiego Francja
Rewers monety 2 euro 2007 50lecie Traktatu Rzymskiego Francja

2 euro 2007 50-lecie Traktatu Rzymskiego (Francja)

Traktat rzymski to 2 umowy: jedna ustanawiająca Europejską Wspólnotę Gospodarczą, druga Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. W 50-lecie podpisania dokumentów wiele krajów strefy euro wyemitowało takie same monety okolicznościowe. W tym i Francja. Różnią się tylko oznaczeniami emitenta. Ich motywem jest księga symbolizująca dokumenty.

FR2_2007km1460
Obecnie brak na stanie
19,13 zł 22,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,75 zł

Wyświetl historię cen produktu


50-lecie Traktatu Rzymskiego (Francja)

Traktat Rzymski to określenie używane do 2 traktatów podpisanych 25 marca 1957 roku w Rzymie przez Niemcy, Belgię, Francję, Włochy, Luksemburg i Holandię. Pierwszy utworzył Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG), a drugi Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (EWEA lub Euratom). Oba weszły w życie 14 stycznia 1958 roku. Miały za zadanie być czynnikiem wzmocnienia gospodarczego państw członkowskich i wspólnego i bezpiecznego kierunku w rozwoju używania energii atomowej.

Misją EWG było ustanowienie wspólnego rynku i stopniowa integracja polityk gospodarczych państw członkowskich. Miała promować harmonijny rozwój działalności gospodarczej w całej Wspólnocie, ciągłej i zrównoważonej ekspansji, przyspieszonego wzrostu standardu życia i bliższe relacje między państwami.

EWG zostało zastąpione przez Wspólnotę Europejską, a następnie Unię Europejską.  Euratom ma inny charakter. Nie chodzi o łączenie już istniejących działań gospodarczych, ale o przyczynienie się do powstania i rozwoju europejskiego przemysłu jądrowego. W przeciwieństwie do EWG istnieje i aktywnie działa nadal.

Rzym - miasto podpisania obu traktatów

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km1460
Kraj
Francja
Rok wydania
2007
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
9 400 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2007-03-25
Data ostatniej emisji
2007-03-25
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.