• -12%
Rewers monety 2 euro 2016 10 rocznica urodzin kompozytora Dimitriego Mitrópoulosa
Awers monety 2 euro 2016 10 rocznica urodzin kompozytora Dimitriego Mitrópoulosa

2 euro 2016 10 rocznica urodzin kompozytora Dimitriego Mitrópoulosa

Moneta wydana przez grecką mennicę w 120 rocznicę narodzin Dimitriego Mitrópoulosa pianisty, kompozytora i greckiego dyrektora orkiestry. Uważany jest za jednego z najbardziej uznanych dyrektorów orkiestrowych XX wieku. Na poświęconej mu monecie okolicznościowej widnieje jego profil oraz tło będące kompozycją z nut. Dodatkowo tematyczne napisy i oznaczenie państwa emitującego.

GR2_2016km280
Obecnie brak na stanie
19,80 zł 22,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,75 zł

Wyświetl historię cen produktu


10 rocznica urodzin kompozytora Dimitriego Mitrópoulosa

Dimitri Mitrópoulos urodził się 18 lutego/1 marca 1896 roku (w zależności od kalendarza) w Atenach jako syn Yannisa i Angelikē Mitropoulos. Był muzycznie utalentowany, demonstrując swoje umiejętności już w bardzo młodym wieku. Od jedenastego do czternastego roku życia, kiedy Mitrópoulos był w szkole średniej, w każdą sobotę po południu gościł i przewodniczył nieformalnym zgromadzeniom muzycznym w swoim domu. Z tego okresu pochodzi jego najwcześniejsza znana kompozycja – zagubiona obecnie sonata na skrzypce i fortepian.

Studiował muzykę w Konserwatorium Ateńskim oraz w Brukseli i Berlinie, pod kierunkiem Ferruccio Busoniego. Od 1921 do 1925 asystował Erichowi Kleiberowi w Berlińskiej Operze Narodowej, a następnie obejmował wiele ważnych, muzycznych stanowisk w Grecji.

W 1930 roku grał koncert z Filharmonią Berlińską, 1936 roku z Boston Symphony Orchestra, a w latach 1937-1949 był głównym dyrygentem Minneapolis Symphony Orchestra. W 1949 Mitropoulos rozpoczął współpracę z Filharmonią Nowojorską i został jedynym dyrektorem muzycznym w 1951 roku. Oprócz kariery orkiestrowej Mitropoulos intensywnie dyrygował operą we Włoszech, a od 1954 do śmierci w 1960 był głównym dyrygentem Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 

Mitropoulos był znany ze swojej pamięci ejdetycznej (co pozwalało mu dyrygować bez partytury, nawet podczas prób) oraz ze swojego skromnego stylu życia związanego z wiarą.  Zmarł w Mediolanie we Włoszech, w wieku 64 lat z powodu niewydolności serca, podczas próby.

Dimitri Mitrópoulos

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km280
Kraj
Grecja
Rok wydania
2016
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Krajowa Grecji, Ateny, Grecja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
750 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2016-12-16
Data ostatniej emisji
2016-12-16
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.