• -15%
Rewers monety 2 euro 2011 Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach
Awers monety 2 euro 2011 Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach

2 euro 2011 Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach

Olimpiady Specjalne to zawody dla osób z niepełnosprawnościami umysłowymi. Powstały z inicjatywy Eunice Kennedy Shrive, która zorganizowała pierwsze półkolonie dla takich osób. To wydarzenie nie jest tym samym co Paraolimpiada. W 2011 roku Olimpiady odbyły się w Atenach, dlatego kraj ten wyemitował specjalne, okolicznościowe monety. Na awersie przedstawiono kompozycję stworzoną z ludzkiej postaci, słońca i gałązki. Ponadto rok emisji, oznaczenia emitenta i tematyczny napis po grecku.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
GR2_2011km239
Ostatnie sztuki w magazynie
19,13 zł 22,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 18,70 zł

Wyświetl historię cen produktu

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach

Olimpiady Specjalne to największa na świecie organizacja sportowa dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi. Zapewnia całoroczne szkolenia i zajęcia dla 5 milionów uczestników i partnerów Unified Sports w 172 krajach świata. Zajęcia i zawody Olimpiad Specjalnych odbywają się praktycznie codziennie na całym świecie — w tym zawody lokalne, krajowe i regionalne, łącznie ponad 100 000 wydarzeń rocznie. Założycielką jest Amerykanka Eunice Kennedy Shriver.

Podobnie jak Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski, organizacja Olimpiady jest uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Jednak w przeciwieństwie do Igrzysk Paraolimpijskich, Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, nie odbywają się w tym samym roku ani w połączeniu z Igrzyskami Olimpijskimi.

Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych (The Special Olympics World Games) to wielkie wydarzenie organizowane przez komisję Olimpiad Specjalnych. Igrzyska Światowe odbywają się naprzemiennie, jako igrzyska letnie i zimowe, w cyklach dwuletnich, powtarzających się co cztery lata.

Logo Olimpiad Specjalnych

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km239
Kraj
Grecja
Rok wydania
2011
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Krajowa Grecji, Ateny, Grecja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011-05-30
Data ostatniej emisji
2011-05-30
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.