• -15%
Awers monety 2 euro 2015 30lecie istnienia flagi europejskiej Irlandia
Rewers monety 2 euro 2015 30lecie istnienia flagi europejskiej Irlandia

2 euro 2015 30-lecie istnienia flagi europejskiej (Irlandia)

Flaga Unii Europejskiej jest jednocześnie oficjalną flagą Europy. Jest ważnym symbolem i jednym z najczęściej spotykanych odnośnie wspólnoty. W 30-lecie jej powstania kraje unii monetarnej euro wyemitowały okolicznościowe monety z motywem flagi. Ponadto na każdej z monet oznaczenia danego państwa emitującego i rok emisji. W irlandzkiej edycji ÉIRE i 2015.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
IE2_2015km84
Ostatnie sztuki w magazynie
24,23 zł 28,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 23,75 zł

Wyświetl historię cen produktu

30-lecie istnienia flagi europejskiej (Irlandia)

Flaga Unii Europejskiej jest jednym z symboli wspólnoty. Przedstawia krąg dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle. Liczba gwiazdek nie jest związana z liczbą założycieli Unii Europejskiej Chociaż jest obecnie związana i kojarzona głównie z Unią Europejską, to w rzeczywistości reprezentuje całą Europę. Stało się to decyzją Rady Europy 8 grudnia 1955 roku. Dopiero później została uwzględniona jako symbol instytucji związanych z integracją europejską. Stała się symbolem Wspólnoty Europejskiej 26 maja 1986 roku, a na mocy traktatu z Maastricht w 1992 roku Unii Europejskiej. Flaga znajduje się na awersie wszystkich banknotów euro, a na monetach umieszczany jest charakterystyczny dla niej okrąg. 

Celem flagi było stworzenie symbolu, z którym mieszkańcy Europy mogliby się identyfikować. Poszukiwano także symbolu mogącego reprezentować Radę Europy, która czuwa nad poszanowaniem praw człowieka i promuje kulturę europejską. Autor projektu, Arsene Heitz, wyznał na łożu śmierci, że jego inspiracją do stworzenia flagi, było apokaliptyczne przedstawienie Matki Boskiej, która miała aureolę z 12 gwiazd. Sama wspólnota zaprzecza, że flaga ma jakiekolwiek znaczenie religijne.

Flaga Europy i Unii Europejskiej

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km84
Kraj
Irlandia
Rok wydania
2015
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Irlandzka, Centrum Walutowe, Dublin, Irlandia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2015-10-16
Data ostatniej emisji
2015-10-16
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.