• -12%
Rewers monety 2 euro 2019 Pamięci Leonardo da Vinci w 500 rocznicę śmierci
Awers monety 2 euro 2019 Pamięci Leonardo da Vinci w 500 rocznicę śmierci

2 euro 2019 Pamięci Leonardo da Vinci w 500 rocznicę śmierci

Leonardo da Vinci był wszechstronnie uzdolnionym geniuszem. Zajmował się zarówno strefą artystyczną taką jak np. malarstwo, jak i projektowaniem inżynierskim. Na monecie okolicznościowej poświęconej jego postaci autorka awersu Maria Angela Cassol, umieściła wizerunek kobiety z obrazu Leonarda "Dama z Gronostajem".

EU2_2019#403
Obecnie brak na stanie
15,40 zł 17,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Pamięci Leonardo da Vinci w 500 rocznicę śmierci

Leonardo da Vinci urodził się w Toskanii we Włoszech 15 kwietnia 1452 roku. Działał jako malarz, rysownik, inżynier, naukowiec, teoretyk, rzeźbiarz i architekt. Chociaż jego sława początkowo opierała się na jego osiągnięciach jako malarza, stał się również znany ze swoich notatników, w których robił rysunki i zapiski z różnych dziedzin w tym anatomii, astronomii, botaniki, kartografii, malarstwa i paleontologii. Geniusz Leonarda uosabiał renesansowy ideał humanisty.

Jego najsłynniejsze dzieło to „Mona Lisa” jest równocześnie uważane za najsłynniejszy obraz świata. „Ostatnia Wieczerza” jest najczęściej odtwarzanym obrazem religijnym wszechczasów, a jego rysunek „Człowieka Witruwiańskiego” jest ikoną kultury. W 2017 roku jego obraz „Zbawiciel świata” został sprzedany na aukcji w Stanach Zjednoczonych za 450 300 000 dolarów, ustanawiając nowy rekord, jako najdroższy obraz kiedykolwiek sprzedany na aukcji publicznej.

Poza talentem artystycznym, Leonardo tworzył projekty technologiczne, minimum maszyny latającej. Stosunkowo niewiele z jego projektów zostało wykonanych za jego życia, ponieważ współczesne naukowe podejście do metalurgii i inżynierii było w tamtym okresie w powijakach.

Mona Lisa/La Gioconda około 1503-1516

Szczegóły produktu

Kraj
Włochy
Rok wydania
2019
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Instytut Poligraficzny i Mennica Państwowa, Rzym, Włochy
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
2 978 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2019-08-02
Data ostatniej emisji
2019-08-02
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.