• -15%
Awers monety 2 euro 2017 Wilno
Rewers monety 2 euro 2017 Wilno

2 euro 2017 Wilno

Wilno jest stolicą Litwy oraz jej największym i najbardziej rozpoznawalnym miastem. Z tej okazji państwo wyemitowało okolicznościowe monety euro, na których awersie umieszczono panoramę stolicy projektu Vladasa Oržekauskasa and Giedriusa Paulauskisa. Z lewej u góry "VILNIUS" ("WILNO") i oznaczenie grawera, z prawej LIETUVA (LITWA), rok emisji 2017 i znak mennicy.

LT2_2017km228
Obecnie brak na stanie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu


Wilno

Wilno jest stolicą Litwy i znajduje się w południowo-wschodniej części kraju. Jest największym miastem Litwy, jego populacja liczy prawie 600 000 mieszkańców i ma powierzchnię 401 kilometrów kwadratowych. W 1994 roku jego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2021 roku zostało umieszczone na 24 pozycji na globalnej liście miast przyszłości. Nazwa miasta pochodzi od rzeki Wilejka, co w języku litewskim oznacza „marszczyć”. 

Miasto rozwija się bardzo szybko. Rekonstruowane są zniszczone podczas wojen budynki, większość tych o wartości historycznej została w ciągu ostatnich 25 lat odnowiona. Wraz z austriackim Linz zostało wybrane Europejską Stolicą kultury w 2009 roku. Podczas Sylwestra tamtego roku, przedstawiono niesamowity pokaz, o którym mówiono „że był widoczny z kosmosu”. Wiele krajów szczyci się mianem Geograficznego Centrum Europy, jednak jedyna taka uznana lokalizacja w Księdze Rekordów Guinnessa, znajduje się w pobliżu Wilna we wsi Girija.

Wilno

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km228
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Litwa
Rok wydania
2017
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Litewska, Wilno, Litwa
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2017-08-31
Data ostatniej emisji
2017-08-31
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.