• -12%
Rewers monety 2 euro 2020 Narodziny Księcia Karola
Rewers monety 2 euro 2020 Narodziny Księcia Karola

2 euro 2020 Narodziny Księcia Karola

W 2020 roku następca luksemburskiego tronu Wilhelm wraz z małżonką Stefanią przywitali na świecie swojego pierworodnego syna. Temu wydarzeniu poświecono luksemburskie okolicznościowe monety euro w tym samym roku. Na awersie przedstawiono uśmiechniętych monarchów wraz z dzieckiem. Ponadto nazwa państwa emitującego „LETZEBUERG” ("LUKSEMBURG") i rok emisji 2020. Na dole tematyczny napis „S.A.R. de Prënz Charles” ("Jego Królewska Wysokość książę Karol").

Jakość
  • Mennicza (UNC)
Hologram
LU2_2020#501
Dostępny
58,08 zł 66,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 55,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Narodziny Księcia Karola

Urodzony 10 maja 2020 roku w Luksemburgu książę Karol, jest drugi w kolejce do tronu tego kraju, zaraz po swoim ojcu. Jego pełne imię to Charles Jean Philippe Joseph Maria Guillaume. Pochodzi z dynastii Burbon-Parmeńskiej (Kapetyngowie), a jego rodzicami są Wilhelm i Stefania. Wraz z jego narodzinami doszło do małej zmiany tradycji. Zazwyczaj w przypadku narodzin księcia wykonywano salwę honorową ze 100 wystrzałami, a w przypadku przyjścia na świat księżniczki 21. Rodzice Karola postanowili jednak, żeby było to 21 wystrzałów i zaapelowali przy tym o wsparcie fundacji charytatywnych. 

Prawdopodobieństwo objęcia przez Karola tronu jest bardzo duże. Wedle Luksemburskiej linii sukcesji, żadne kolejno narodzone dziecko nie uzyska większych praw niż on. Jego rodzicami chrzestnymi są jego ciotka ze strony matki hrabina Gaëlle de Lannoy i wuj ze strony ojca, książę Ludwik z Luksemburga. Poprzez Jana Wilhelma Friso, jest spokrewniony ze wszystkimi monarszymi rodami w Europie. 

Flaga Luksemburga

Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Królewska, Utrecht, Holandia
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
167 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-12-24
Data ostatniej emisji
2020-12-24
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.