• -12%
Awers monety 2 euro 2017 200 rocznica urodzin Wilhelma III Holenderskiego
Rewers monety 2 euro 2017 200 rocznica urodzin Wilhelma III Holenderskiego

2 euro 2017 200 rocznica urodzin Wilhelma III Holenderskiego

Luksemburczycy mają skłonność do ukazywania na swoich okolicznościowych monetach koronowanych głów swojego kraju. Z tego powodu w 200 rocznicę urodzin Wilhelma III Holenderskiego wyemitowano specjalną monetę. Widać na niej księcia Wilhelma III w mundurze galowym, a po jego prawej stronie wizerunek aktualnie panującego Henryka. U góry w pionie rok emisji 2017, niżej "HENRI" ("HENRYK"). Przy otoku u góry „GUILLAUME III *1817” (WILHELM III *1817”, na dole „GRANDS-DUCS DE LUXEMBOURG” („WIELCY KSIĄŻĘTA LUKSEMBURGA”).

Jakość
  • Mennicza (UNC)
LU2_2017km148
Dostępny
21,56 zł 24,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 20,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

200 rocznica urodzin Wilhelma III Holenderskiego

Wilhelm III Holenderski (pełne nazewnictwo to Aleksander Paweł Fryderyk Ludwik, z domu Oranje-Nassau) był królem Holandii, Księciem Liburgii i Wielkim Księciem Luksemburga. Urodził się 19 lutego 1817 roku w Brukseli 23 listopada 1890 roku, a zmarł w Het Loo na terenach dzisiejszej Holandii. Jego rodzicami byli Wilhelm II i Anna Pawłowa Romanowa. Jego małżonką została Zofia Fryderyka Matylda von Württemberg. Pomimo tego, że małżeństwo nie należało do zbyt udanych, mieli razem trójkę dzieci: Wilhelma Mikołaja Aleksandra Fryderyka Karola Henryka, Wilhelma Fryderyka Maurycego Aleksandra Henryka Karola oraz Wilhelma Aleksandra Karola Henryka Fryderyka. Pierwszy z nich był pierwszy w kolejce do tronu.

Zofia zmarła 3 czerwca 1877 roku. Potwierdzeniem tego, jak bardzo niezadowolona była z małżeństwa z Wilhelmem III jest fakt, ze kazała pochować się w sukni ślubnej, gdyż twierdziła że dzień małżeństwa był tym, w którym skończyło się jej życie. Jej mąż ożenił się ponownie z Emmą Waldeck-Pyrmont 17 stycznia 1879 roku. Owocem tego związku była córka Wilhelmina Helena Paulina urodzona 31 sierpnia 1880 roku. Pomimo tego, że miała najmniejsze szanse by zasiąść na tronie, tak właśnie się stało, w wyniku śmierci jej przyrodnich, starszych braci.  

Wilhelm III Holenderski

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km148
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2017
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Królewska, Utrecht, Holandia
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
308 500
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2017-10-25
Data ostatniej emisji
2017-10-25
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.