• -15%
Awers monety 2 euro 2008 Zamek Berg
Rewers monety 2 euro 2008 Zamek Berg

2 euro 2008 Zamek Berg

Zamek Berg jest podstawową siedzibą Wielkich Książąt i Księżnych Luksemburskich. W 2008 roku poświęcono mu okolicznościową monetę o nominale 2 euro. Na projekcie awersu autorstwa Alaina Hoffmanna widać twarz panującego w dniu emisji Henryka, a w jego tle zamek z tematu. Umieszczono również nazwę kraju „LËTZEBUERG” ("LUKSEMBURG") oraz rok wybicia 2008.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
LU2_2008km96
Dostępny
24,23 zł 28,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 23,75 zł

Wyświetl historię cen produktu

Zamek Berg

Zamek Berg wybudowano w miejscowości Colmar-Berg, w centralnej części kraju Luksemburg, na południe od miasta Ettelbruck, w pobliżu zbiegu Alzette i Attert - dwóch najważniejszych rzek Luksemburga (są one wspomniane choćby w hymnie kraju). Jest główną siedzibą Wielkich Książąt Luksemburskich. W jej posiadanie po raz pierwszy weszli w 1845 roku, gdy wykupił ą Wilhelm II Holenderski. Urodziło się na nim wielu później panujących, jak np. Wielka Księżna Szarlotta czy jej syn Wielki Książe Jan. 

Kompleks zaczął powstawać z początkiem XV wieku, najprawdopodobniej po dziedzicznym podziale okolicznych ziem. W 1848 roku został zatwierdzony na bazie nowo ogłoszonej konstytucji za wyłączną siedzibę Wielkiego Księcia. W 1906 roku Wielki Książe Luksemburga Wilhelm IV, kazał wyburzyć zamek i zbudować nowy w tym samym miejscu. Prace nad nowym budynkiem rozpoczęto w 1907 roku i trwały 4 lata. Stał się główną rezydencją monarchów i zyskał taki wygląd, jaki znamy dzisiaj.

Flaga Luksemburga

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km96
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Luksemburg
Rok wydania
2008
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Paryska, Paryż, Francja
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 012 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2008-02-01
Data ostatniej emisji
2008-02-01
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.