• -12%
Awers monety 2 Hrywny 2016 20 Lat Konstytucji Ukrainy
Rewers monety 2 Hrywny 2016 20 Lat Konstytucji Ukrainy

2 Hrywny 2016 20 Lat Konstytucji Ukrainy

Awers: powyżej niewielki herb Ukrainy, po prawej stronie którego półokrągła legenda УКРАЇНА (Ukraina); w centrum gmach ukraińskiego parlamentu z roślinnym ornamentem po lewej stronie; pod budynkiem rok emisji monety 2016; poniżej półokrągła legenda z nominałem monety: 2 ГРИВНІ (2 hrywny); po prawej stronie znajduje się znak mennicy Wytwórni Papierów Wartościowych NBU.

Rewers: pośrodku skonwencjonalizowany wizerunek otwartej księgi, nad którą wisi gałązka kalina, po prawej na gładkim tle legenda 20/РОКІВ (20/lat) i półokrągła legenda КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ (ukraiński konstytucja); po lewej stronie, na gładkim tle, znajduje się tekst z pierwszych artykułów ukraińskiej konstytucji.

UA3_2016#590
Obecnie brak na stanie
14,96 zł 17,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Poświęcona 20. rocznicy Ustawy Zasadniczej Ukrainy, uchwalonej 28 czerwca 1996 r. przez Radę Najwyższą Ukrainy w imieniu narodu ukraińskiego - obywateli Ukrainy wszystkich narodowości. Konstytucja Ukrainy zawiera podstawowe postanowienia dotyczące organizacji i funkcjonowania państwa i społeczeństwa ukraińskiego

Tekst pierwszych artykułów ukraińskiej konstytucji znajdujących się na monecie;

 Artykuł 1. Ukraina jest krajem suwerennym, niezależnym, demokratycznym, społecznym i rządzonym przez prawo. / Artykuł 2. Suwerenność Ukrainy dotyczy całego kraju. Ukraina jest krajem unitarnym. Terytorium Ukrainy, określone istniejącymi granicami, jest niepodzielne i nienaruszalne. / Artykuł 3. Człowiek, jego życie, zdrowie, honor, godność, nietykalność i bezpieczeństwo są na Ukrainie najwyższą wartością społeczną.

Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2016
Nominał
2 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
~ 60% miedzi, 20% nikiel, 20% cynk
Nakład
30 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
31 mm
Waga
12,8 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2016
Data ostatniej emisji
2016
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Hrywna

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.