• -12%
Awers monety 2 Hrywny 2018 Alexey Kolomiychenko
Rewers monety 2 Hrywny 2018 Alexey Kolomiychenko

2 Hrywny 2018 Alexey Kolomiychenko

Na awersie monety umieszczone są: na lustrzanym tle stylizowana kompozycja: na prostokącie dekoracyjny wizerunek ludzkiego profilu, który symbolicznie podkreśla leczone przez naukowca narządy; pionowy napis UKRAINA (po lewej), po prawej stronie którego znajduje się małe godło państwowe Ukrainy; dół: nominał i rok wybicia monety - 2 / UAH / 2018; logo Mennicy Narodowego Banku Ukrainy (po prawej).
Rewers monety przedstawia portret OS Kolomiychenko na lustrzanym tle, przed którym znajduje się mikroskop (po prawej); po lewej pionowe napisy OLEKSIY KOLOMIYCHENKO; powyżej i poniżej? lata jego życia: 1898 i 1974
Jakość
  • Mennicza (UNC)
UA3_2018#640
9,68 zł 11,00 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 11,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Poświęcony jest doktorowi nauk medycznych Oleksiejowi Sidorovychowi Kolomiychenko, profesorowi, otolaryngologowi, który założył Szkołę Naukową Otolaryngologii na Ukrainie. Oleksiy Sydorovych jest organizatorem i pierwszym dyrektorem Kijowskiego Instytutu Badawczego Otolaryngologii. Wniósł znaczący wkład w rozwój problemów z migdałkami, diagnostykę i leczenie ubytków słuchu, procesy zapalne ucha środkowego, leczenie zachowawcze poważnych chorób ucha, gardła, nosa, patologię zawodową narządu słuchu i nie tylko. Zainicjował eksperymenty mające na celu kliniczne zastosowanie ultradźwięków i promieniowania laserowego w diagnostyce i leczeniu chorób otorynolaryngologicznych.

Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2018
Nominał
2 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Stop
Nowe srebro
Nakład
30 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
31 mm
Waga
12,8 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2018
Data ostatniej emisji
2018
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Hrywna

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.