2 zł 2011 - Miasta w Polsce – Kraków
2 zł 2011 - Miasta w Polsce – Kraków

2 zł 2011 - Miasta w Polsce – Kraków

Na rewersie przedstawiono pauliński klasztor z Krakowa oraz tematyczny napis "KLASZTOR PAULINÓW NA SKAŁCE KRAKÓW". Na awersie w centrum godło RP dzielące rok emisji 2011 na 2 części. Pod pazurami orzeł ma znak mennicy. Poniżej oznaczenie nominału w zapisie "zł 2 zł", powyżej nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
PL1_2011y805
Dostępny
6,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y805
Kraj
Polska
Rok wydania
2011
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011-11-14
Data ostatniej emisji
2011-11-14
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Miasta w Polsce – Kraków

Kraków to miasto nad Wisłą, leżące w południowej Polsce w województwie małopolskim. Niegdyś był stolicą Polski (do 1795 roku), siedzibą władców polskich oraz miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Jest jednym z najstarszym miast w Polsce i drugim pod względem wielkości i liczby mieszkańców, zaraz po Warszawie. Na dzień 30 czerwca 2020 według danych Głównego Urzędu Statystycznego, Kraków posiadał 780 981 mieszkańców i powierzchnię 32 685 ha.

Powstał w nim pierwsza polska uczelnia wyższa czyli Uniwersytet Jagielloński, który do dzisiaj szczyci się wysokim poziomem nauczania. W 2000 roku, jako pierwsze polskie miasto, był Europejską Stolicą Kultury. Należy do jednych z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Do najważniejszych atrakcji należą Zamek Królewski na Wawelu oraz przepiękne stare miasto.

Kraków

Powiązane produkty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.