2 zł 2012 - 50-lecie Programu 3...
2 zł 2012 - 50-lecie Programu 3...

2 zł 2012 - 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia

Na rewersie logo Programu 3 Polskiego Radia i rozchodzące się fale radiowe. Wyżej napis "Trójka 50 LAT", a niżej "POLSKIE RADIO". Na awersie orzeł biały, który pod pazurami ma znak mennicy MW. Dzieli rok emisji monety 2012 na 2 części. Nad nim pełna nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA. Pod nim nominał "zł 2 zł". Nietypowy jak na polskie okolicznościowe monety 2-złotowe jest brzeg monety - na przemian gładki i z regularnymi wgłębieniami.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
PL1_2012y816
Dostępny
7,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y816
Kraj
Polska
Rok wydania
2012
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
rant gładki z siedmioma wcięciami na brzegu
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły wyszczerbiony
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012-03-30
Data ostatniej emisji
2012-03-30
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

50-lecie Programu 3 Polskiego Radia

Program III Polskiego Radia, znany jest bardziej jako Radiowa Trójka lub w skrócie Trójka. Jest kanałem radiowym emitowanym przez polskiego nadawcę publicznego Polskie Radio. Stacja muzyczna gra szeroką gamę muzyki od rocka przez alternatywę aż po jazz i wiele innych. ą tam również słuchowiska czy wywiady. Audycja jest nadawana satelitarnie i online. Studio znajduje się przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. 

Trójka znana jest ze swoich podsumowań polskich i zagranicznych utworów „Top Wszech Czasów” – najlepszych utworów wybieranych przez słuchaczy. Po raz pierwszy miało to miejsce 26 grudnia 1983 roku. W Trójce regularnie od 9 grudnia 1994 do 1 stycznia 2020, obecnie w radiu 357. Autorem formatu jest Marek Niedźwiecki. Budynek w którym mieści się rozgłośnia, został jej przyznany 22 lipca 1949 roku. Za osobę, która stworzyła program III, uznaje się Stanisława Stampf’l, dziennikarza i współautora słuchowiska „Matysiakowie”.

Logo Programu III Polskiego Radia

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.