1 Dolar 2012  21 Prezydent Chester...
1 Dolar 2012  21 Prezydent Chester...

1 Dolar 2012 21 Prezydent Chester Arthur (1881-1885)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie Chester Arthur. U góry na otoku jego imię i nazwisko CHESTER ARTHUR zaś  na dole napis W Boga wierzymy i oznaczenie  21 prezydent i lata jego kadencji „IN GOD WE TRUST 21 st PRESIDENT 1881-1885”.

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2012km524
19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km524
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2012
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Denver, Kolorado, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA | Mennica Stanów Zjednoczonych, San Francisco, (1937~dziś), 155 Hermann St. CA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
10 080 000
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012
Data ostatniej emisji
2012
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Syn urodzonego w Irlandii baptystycznego pastora, który wyemigrował do USA, Chester Arthur urodził się w Fairfield w stanie Vermont w 1829 roku. Ukończył Union College w 1848 roku, uczył w szkole, został przyjęty do palestry i praktykował prawo w Nowym Jorku Miasto. Na początku wojny secesyjnej służył jako kwatermistrz generalny stanu Nowy Jork.

Kiedy wiceprezydent Arthur został prezydentem 20 września 1881 roku, po śmierci Jamesa Garfielda, chciał udowodnić, że jest ponad maszynową polityką. Stał się człowiekiem mody zarówno w swoim ubraniu, jak i przyjaciołach i często widywano go z elitą Waszyngtonu w Nowym Jorku i Newport w stanie Rhode Island. Został orędownikiem reformy służby cywilnej; Presja społeczna, spotęgowana zabójstwem Garfielda, zmusiła Kongres do współpracy.

W 1883 Kongres uchwalił ustawę Pendleton, która ustanowiła ponadpartyjną Komisję Służby Cywilnej; zabronił nakładania ocen politycznych na osoby sprawujące urząd; i przewidywał „system niejawny”, który sprawiał, że niektóre stanowiska rządowe można było uzyskać tylko poprzez konkurencyjne egzaminy pisemne. System chronił pracowników przed usunięciem z powodów politycznych. Administracja Arthura uchwaliła także pierwszą ogólną federalną ustawę imigracyjną. Mimo to cierpiący na śmiertelną chorobę nerek prezydent Arthur ubiegał się o nominację prezydencką w 1884 roku, ale nie odniósł sukcesu i zmarł zaledwie dwa lata później.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.