5 Hrywien 2011 50 rocznica - Narodowa...
5 Hrywien 2011 50 rocznica - Narodowa...

5 Hrywien 2011 50 rocznica - Narodowa Nagroda im. Tarasa Szewczenki

Awers: herb Ukrainy i półokrągły napis НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (Narodowy Bank Ukrainy) (; poniżej nominał monety 5 ГРИВЕНЬ (5 hrywny) oraz rok emisji 2011 z logo Mennicy Narodowego Banku Ukrainy po prawej; pośrodku kompozycja symbolizująca nominacje do Narodowej Nagrody Ukrainy im. Terasa Szewczenki - otwarta księga, pióro, paleta, pędzle z wersem wiersza Terasa Szewczenki „I mertvym, i zhyvym...” (` Umarłym i żywym...`) `... Учітесь, читайте, / І чужому научайтесь, / Й свого не цурайтесь` (...Ucz się, czytaj, / Oba studia zagraniczne, / I (nasz) własny don nie unikaj.) i jego podpis.

Rewers: portret T.H. Szewczenki z prawej, napis (po lewej) 50/ РОКІВ/ НАЦІОНАЛЬНА/ ПРЕМІЯ/ УКРАЇНИ/ ІМЕНІ/ ТАРАСА/ ШЕВЧЕНКА (50/ lata/ Krajowa / Nagroda/ Ukrainy / imienia/ Taras/ Szewczenko) 

Jakość
  • Mennicza (UNC)
UA3_2011km621
14,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km621
Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2011
Nominał
5 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
~ 60% miedzi, 20% nikiel, 20% cynk
Nakład
35 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
35 mm
Waga
16,54 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2011
Data ostatniej emisji
2011
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
5
Waluta
Hrywna

Poświęcone 50. rocznicy Nagrody Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki - najwyższej nagrody na Ukrainie w dziedzinie literatury i sztuki, dziennikarstwa i dziennikarstwa, najbardziej prestiżowej nagrody twórczej za znaczący wkład w kulturę ukraińską. Corocznie przyznawanych jest pięć nagród krajowych w następujących nominacjach: beletrystyka, literatura dokumentalna i naukowo-krytyczna, muzyka, sztuki plastyczne, spektakle i sztuka ekranowa.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.