5 Hrywien  2012  1800 Sudaków
5 Hrywien  2012  1800 Sudaków

5 Hrywien 2012 1800 Sudaków

Awers: powyżej herb Ukrainy z półokrągłym napisem НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (Narodowy Bank Ukrainy) i oznaczeniem roku emisji 2012 ( po prawej), niżej fragment płaskorzeźby z XV wieku przedstawiający św. Jerzego, który został znaleziony w twierdzy genueńskiej podczas wykopalisk; po prawej i lewej stronie skonwencjonalizowana winorośl na tle muru; poniżej legenda 5/ГРИВЕНЬ na  wraz z logo Mennicy Narodowego Banku Ukrainy.

Rewers: skonwencjonalizowany obraz miasta z plażami widzianymi z muru twierdzy (po lewej), a po prawej na tle morza napis СУДАК/1800/РОКІВ  i herb miasta.

UA3_2012km681
Obecnie brak na stanie
19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km681
Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2012
Nominał
5 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
~ 60% miedzi, 20% nikiel, 20% cynk
Nakład
30 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
35 mm
Waga
16,54 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012
Data ostatniej emisji
2012
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
5
Waluta
Hrywna

Poświęcony jednemu z najstarszych miast Ukrainy, znanemu od III wieku. N. BC - Sudak, który w starożytności nazywał się Sugdeya, Soldeya itp., W starożytnych źródłach n - Surozh. Miasto Sudak to malowniczy krajobraz naturalny, wyjątkowe możliwości rekreacyjne i zabytki architektury, w tym pozostałości genueńskiej twierdzy z XIV - XV wieku.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.