2 Hrywny 2013 100-lecie Narodowej...
2 Hrywny 2013 100-lecie Narodowej...

2 Hrywny 2013 100-lecie Narodowej Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego

Awers: powyżej herb Ukrainy i półokrągły napis НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (Narodowy Bank Ukrainy) na tle skonwencjonalizowanej kompozycji przedstawiającej fortepian, klucz wiolinowy i pięciolinię znajduje się portret P.I.Czajkowskiego; pod nim nominał  2 ГРИВНІ , po prawej  znak Mennicy Narodowego Banku Ukrainy; poniżej  rok emisji monety 2013.

Rewers: na lustrzanym tle widnieje budynek Studia Operowego Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy z legendą 100 РОКІВ (100 lat) i gałązką laurową pod nią; znajduje się napis w okręg НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО (Narodowa Akademia Muzyczna Ukrainy im. P.I.Czajkowskiego).

UA3_2013#1197
Obecnie brak na stanie
23,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2013
Nominał
2 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Rowkowane
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
~ 60% miedzi, 20% nikiel, 20% cynk
Nakład
20 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
31 mm
Waga
12,8 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2013
Data ostatniej emisji
2013
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Hrywna

Jest dedykowana jednej z czołowych szkół muzycznych nie tylko na Ukrainie, ale i na świecie. W powstaniu tej instytucji brali udział tak wybitni kompozytorzy jak Piotr Czajkowski, Siergiej Tanejew, Siergiej Rachmaninow. Akademia - następczyni Państwowego Konserwatorium im. Czajkowskiego przez lata wykształciła wielu wybitnych artystów kultury narodowej i światowej.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.