10 Hrywien 2020 Dzień Pamięci...
10 Hrywien 2020 Dzień Pamięci...

10 Hrywien 2020 Dzień Pamięci Poległych Obrońców Ukrainy

Awers: Kompozycja - pole słoneczników, uważana za jeden z symboli ziemi ukraińskiej, uosabia ciepło, radość, życie. Po prawej stronie na polu, jak ranny wojownik, leży słonecznik ze złamaną łodygą. Państwo "УКРАÏНА", mała tarcza dzieli datę "20 20", wartość nominalna "10 ГРИВЕНb" logo Banknotu i Mennicy Narodowego Banku Ukrainy.

Rewers: Duży kwiat słonecznika, symbolizuje Ukrainę: na dole płatek łzy z tamgą to Krym, po prawej dwa zakrzywione płatki - obwód doniecki i ługański. Obok data „29.08”.  - Dzień Pamięci poległych obrońców Ukrainy; „День пам`

Jakość
  • Mennicza (UNC)
UA3_2020#638
7,50 zł

Szczegóły produktu

Kraj
Ukraina
Rok wydania
2020
Nominał
10 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Miedź-Nikiel-Cynk (Cu-Ni-ZN)
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
30 mm
Waga
12,4 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020
Data ostatniej emisji
2020
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
10
Waluta
Hrywna

Poświęcony jest utrwalaniu bohaterstwa i uczczeniu pamięci żołnierzy i członków formacji ochotniczych, którzy oddali życie w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. W najnowszej historii naszego państwa i armii ukraińskiej wyryte są wyczyny żołnierzy, którzy bezinteresownie bronili naszej ziemi

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z dostawcą działającym od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie z katalogami internetowymi i fizycznymi. Można również wykorzystać magnes aby dowiedzieć się czy produkt go przyciąga. Pomoże to w ustaleniu materiału, z którego produkt jest wykonany.

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.