2 Hrywny 2020 200 lat Niżyńskiego...
2 Hrywny 2020 200 lat Niżyńskiego...

2 Hrywny 2020 200 lat Niżyńskiego Państwowego Uniwersytetu im. N. Gogola

Awers: U góry małe godło państwowe Ukrainy, po obu jego stronach data „20 20”, pod godłem napis „УКРАÏНА” ; pośrodku na lustrzanym tle herb uczelni, po prawej i lewej stronie wpisane w okrąg plakietki z wizerunkami symbolizującymi wydziały uczelni; na dole nominał „2 / ГРИВНI”  oraz logo Mennicy Banknotów Narodowego Banku Ukrainy.

Rewers: Na lustrzanym tle budynek uniwersytecki, nad którym napis „200 / РОКIВ” i portret Mikołaja Gogola (po prawej), poniżej napis: „НІЖИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ / УНІВЕРСИТЕТ / Ім. МИКОЛИ ГОГОЛЯ” .

UA3_2020#642
Obecnie brak na stanie
9,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2020
Nominał
2 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Nowe srebro
Nakład
30 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
31 mm
Waga
12,8 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020
Data ostatniej emisji
2020
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Hrywna

Poświęcona jest jednej z najstarszych instytucji edukacyjnych na Ukrainie, założonej kosztem braci Aleksandra i Ilji Bezborodków jako Gimnazjum Wyższej Szkoły ze statusem uczelni wyższej typu uniwersyteckiego. Uczelnia słynie z tradycji edukacyjnych, naukowych i kulturalnych; Wielu znanych przedstawicieli nauki i kultury zdobywało tu wykształcenie wyższe: M. Gogol, E. Hrebinka, L. Glibov, Y. Zbanatsky, E. Gutsalo i inni.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.