5 Hrywien 2021 30 lat niepodległości...
5 Hrywien 2021 30 lat niepodległości...
5 Hrywien 2021 30 lat niepodległości...

5 Hrywien 2021 30 lat niepodległości na Ukrainie

Awers: kompozycja symbolizująca Ukrainę, niekończące się malownicze pola w formie ornamentów, nad którymi latają bociany, jeden z symboli Ukrainy, na tle widnieje godło państwowe Ukrainy, nazwa państwa „УКРАЇНА”, z prawej strony półkolem data „2021” u dołu w półokręgu nominał monety „5 ГРИВЕНЬ”(5 hrywien), logo Mennicy Państwowej Po lewej stronie Bank Ukrainy.

Rewers: przedstawia kolorową haftowaną wstążkę , która symbolizuje kod narodu i przypomina DNA, które jest materialnym nośnikiem informacji genetycznej, czyli zapewnia zachowanie, przekazywanie i reprodukcję informacji oraz napisów są umieszczone w półokręgu „30 POKIB” u góry po lewej na matowym tle i „НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ” (Niepodległość Ukrainy)

UA3_2021#646
Obecnie brak na stanie
49,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


Szczegóły produktu

Rodzaj dystrybucji
Produkt numizmatyczny
Kraj
Ukraina
Rok wydania
2021
Nominał
5 ₴ - Hrywna ukraińska
Mennica
Mennica Ukraińska, Kijów, Ukraina
Rant
Ząbkowany
Stop
Nowe srebro
Szczegóły stopu
60% Miedź - 20% Nikiel - 20% Cynk
Nakład
50 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
35 mm
Waga
16,54 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021
Data ostatniej emisji
2021
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
5
Waluta
Hrywna

Poświęcony brzemiennemu w skutki wydarzeniu, które miało miejsce 30 lat temu, kiedy 24 sierpnia 1991 r. Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła dokument historyczny – Akt Niepodległości Ukrainy. Naród ukraiński w różnym czasie walczył o prawo do własnego państwa narodowego, języka, kultury. A dziś Ukraina jest niepodległym państwem na mapie świata. Początki naszej niepodległości tkwią w historycznej pamięci ludzi, ich tradycjach, dziedzictwie duchowym i kulturowym.

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.