• -15%
Awers monety 1 Dolar 2007 4 Prezydent USA James Madison 18091817
Rewers monety 1 Dolar 2007 4 Prezydent USA James Madison 18091817

1 Dolar 2007 4 Prezydent USA - James Madison (1809-1817)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie James Madison. U góry na otoku jego imię i nazwisko JAMES MADISON zaś na dole oznaczenie go jako 4 prezydenta i lata kadencji „4 th PRESIDENT1797-1801"

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2007km404
16,58 zł 19,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,16 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Student historii i prawa, James Madison uczęszczał do College of New Jersey (później znanego jako Princeton University), wracając do rodzinnej Wirginii, aby pomóc w opracowaniu konstytucji tego stanu, a także służąc jako lider Zgromadzenia Wirginii.

Po rewolucji amerykańskiej Madison odegrała kluczową rolę w określeniu kursu nowej Republiki i ukształtowaniu rządu nowego narodu. Wraz z Alexandrem Hamiltonem i Johnem Jayem Madison napisała The Federalist Papers, serię 85 esejów, w których opowiadano się za przyjęciem Konstytucji Stanów Zjednoczonych. W Kongresie James Madison pomógł zabezpieczyć przejście dla Karty Praw.

Francja i Wielka Brytania były w stanie wojny, kiedy James Madison został wybrany na prezydenta. Choć opowiadał się za bardziej neutralną postawą, ciągłe nękanie amerykańskich marynarzy, w połączeniu z przejmowaniem amerykańskiego ładunku, zmusiły prezydenta Madisona do zwrócenia się do Kongresu o wypowiedzenie wojny Wielkiej Brytanii 1 czerwca 1812 roku.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km404
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2007
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
178 008 085
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2007
Data ostatniej emisji
2007
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.