Moneta W Polskę wierzę – Polska rodzina

Polska ma bogatą i burzliwą historię, która sięga tysiącleci wstecz. Jest to kraj o głęboko zakorzenionych tradycjach i kulturze, która ewoluowała na przestrzeni wieków.

Powstanie w getcie warszawskim – 80 lat pamięci i upamiętnienia

Powstanie w getcie warszawskim było największym i najdłuższym zbrojnym zrywem ludności żydowskiej w okupowanej przez Niemców Europie. W jego 80. rocznicę NBP wyemitował złote i srebrne monety.

Czym jest numizmatyka i numizmatyki?

Kolekcjonowanie starych monet to dziedzina, która cieszy się niezwykłą popularnością. Wynika to z wielu walorów, które w sobie zawiera: historię, piękno, pasję a także zarobek. Dowiedz się jak połączyć pasję z zarabianiem.

Emisja z dnia 4.04.2023 - Stanisław Wojciechowski

Stanisław Wojciechowski był drugim prezydentem II Rzeczypospolitej, który sprawował urząd w latach 1922–1926. Był także polskim politykiem i prawnikiem, działaczem spółdzielczym i socjalistycznym. Moneta z jego wizerunkiem została wyemitowana przez Narodowy Bank Polski 4 kwietnia 2023 roku.

Moneta Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Józef Kuraś „Ogień”

Józef Kuraś, znany również jako "Ogień", był postacią związaną z historią Polski po II wojnie światowej. Był to żołnierz, partyzant i dowódca oddziału partyzanckiego działającego w Beskidach i Podhalu na terenie polskich Karpat w latach 50. XX wieku.

Krajowe serie okolicznościowych monet 2 euro – Krainy Historyczne Łotwy.

Okolicznościowe monety euro to specjalne monety wyemitowane przez kraje strefy euro, aby upamiętnić szczególne wydarzenia, rocznice lub osoby. Mogą występować jako emisje pojedyncze lub serie takie jak Krainy Historyczne Łotwy.

Czym są zestawy mennicze?

Zestawy mennicze bywają różnej wielkości i składają się z różnej liczby monet. Mogą zawierać tylko kilka monet lub nawet setki. Dlaczego warto je kolekcjonować i mogą być opłacalną formą inwestycji?

Krajowe serie okolicznościowych monet 2 euro – Niemieckie kraje związkowe

Okolicznościowe monety euro emitowane są na cześć ważnych postaci, miejsc czy wydarzeń. Występują serie emitowane wspólnie przez różne państwa, ale też wewnętrzne. Do nich należy np. seria o niemieckich landach.

Nieoficjalne serie okolicznościowych monet euro

Dotychczas w strefie euro jej członkowie wydali wspólnie 5 tematów monet. Istnieje jednak jeszcze kilka, które wyemitowało więcej niż jedno państwo, jednak nie są one oficjalnymi seriami.

Piąta wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 35. rocznica programu Erasmus

Piąta i jak na razie ostatnia wspólna okolicznościowa moneta 2 euro została wyemitowana w 2022 roku. Jej motywem jest 35. rocznica studenckiego programu Erasmus. 

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.