100-lecie Portu Gdynia - emisja 14.09.2022

Gdyński port zajmuje trzecie miejsce, jeśli chodzi o wielkość tego typu ośrodków w Polsce. Wyprzedzają go tylko Szczecin i Gdańsk. W tym roku obchodzone będzie jego stulecie.

Emisja NBP 6.09.2022 - XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny

W 2022 roku w Polsce odbędzie się bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich pasjonatów kolekcjonowania monet. W dniach 11-16 września to właśnie w naszym kraju będzie miał miejsce XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny.

Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Antoni Żubryd „Zuch” - emisja 1.09.2022

Zbliża się 1 września i kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. NBP ma w planach emisję monety kolekcjonerskiej, kolejnej już w serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”.

Minimalizowanie skutków inflacji - inwestycja w monety. Część 5: Serie monet euro

Zdarza się, że monety okolicznościowe euro mają swoje serie. W takiej sytuacji jeden temat wydaje wiele państw i nie lada gratką jest upolowanie całej kolekcji. Na jakiej zasadzie są emitowane i czy zawsze w takich samych nakładach i przez te same państwa?

Minimalizowanie skutków inflacji - inwestycja w monety. Część 4: Monety okolicznościowe euro

Aby inwestować w monety niekoniecznie trzeba wydawać spore sumy pieniędzy. Można spróbować od dość tanich egzemplarzy, jakimi są okolicznościowe monety o nominale 2 euro. Na co jednak zwrócić uwagę?

100. rocznica odkrycia zespołu pradziejowych kopalni krzemienia pasiastego „Krzemionki”

Krzemionki Opatowskie to kompleks kopalń z czasów neolitu. W setną rocznicę ich odkrycia Narodowy Bank Polski wyemitował srebrne monety o nominale 50 złotych. Ponadto można na nich znaleźć bardzo niestandardowy element.

Polskie banknoty obiegowe - emisja z 21.06.2022 roku

Kolekcja niestandardowych, srebrnych monet wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski, poświęcona będzie aktualnym banknotom obiegowym. Nakład jednak będzie niewielki, dlatego ich zdobycie będzie gratką dla niejednego numizmatyka.

Minimalizowanie skutków inflacji - inwestycja w monety. Część 3: Monety kolekcjonerskie srebrne III RP

Srebrne monety mogą być cenne nie tylko ze względu na zawarty w nich kruszec, ale i wartość kolekcjonerską. Ich zakup to jedna z metod na dywersyfikację portfela, przy jednoczesnym cieszeniu się ich pięknem.

100. rocznica powrotu części Górnego Śląska do Polski – emisja z 9.06.2022 roku

Po zakończeniu I Wojny Światowej Górny Śląsk został przyłączony do Niemiec. Nie podobało się to zamieszkującej go ludności polskiej, co wyrażono trzema powstaniami, w którym najważniejszą rolę odegrało ostatnie. Ostatecznie Polacy dopięli swego i odzyskali część terenów.

Minimalizowanie skutków inflacji - inwestycja w monety. Część 2: Serie monet okolicznościowych II i III RP

Aby inwestować w monety nie trzeba skupiać się tylko na drogich bulionowych czy kolekcjonerskich. Można zacząć od tańszych, polskich monet okolicznościowych lub kolekcjonerskich w przystępnych cenach. Ciekawe są serie monet – niektóre z nich emitowane jeszcze przed denominacją złotego.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.