Czwarta wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 30 lat flagi Unii Europejskiej

Dotychczas wydano cztery wspólne emisje okolicznościowych monet euro. Wyemitowane w 2015 roku poświęcone fladze Unii Europejskiej były jak na razie ostatnie.

Mikołaj Kopernik srebrne 50 zł. Emisja z dnia 09.02.2023

Mikołaj Kopernik to jeden z najsłynniejszych Polaków. W tym roku obchodziłby swoje 550. urodziny i z tego powodu Narodowy Bank Polski wyemituje kolekcjonerskie srebrne monety z właśnie tą postacią.

Trzecia wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 10 lat monet i banknotów euro

W 2012 roku w unii walutowej euro świętowano 10 lat fizycznych pieniędzy tej strefy. Była to okazja to emisji trzeciego już, wspólnego tematu monet okolicznościowych.

Skarby Stanisława Augusta – Stanisław Leszczyński srebrne 50 zł i złote 500 zł. Emisja z dnia 26.01.2023

Monety skarby Stanisława Augusta to seria, której inauguracja odbyła się w 2013 roku. Wyemitowane w styczniu 2023 roku dotyczyć będą Stanisława Leszczyńskiego.

Druga wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 10-lecie unii gospodarczej i walutowej

Druga wspólna emisja w państwach strefy euro związana była ściśle ze wspólną unią pieniężną. Uczczono jej uchwalenie i monety zostały wydane w 2009 roku - 10 lat po powstaniu strefy.

Pierwsze emisje monet Narodowego Banku Polskiego w 2023 roku

Tematem pierwszych monet wyemitowanych w 2023 roku przez Narodowy Bank Polski będzie "160. rocznica Powstania Styczniowego". Trafią do sprzedaży już 16 stycznia.

"Kolędnicy" - okolicznościowe monety z serii "Polski Rok Obrzędowy"

Kolędowanie związane jest bardzo mocno w naszej kulturze ze Świętami Bożego Narodzenia, które obchodzi wiele osób w naszym kraju. Jak wyglądało przed laty, obecnie, a jakie zwyczaje panowały w innych regionach świata?

"Niemiecki obóz dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945)" - emisja monet kolekcjonerskich

II wojna światowa niestety obfitowała w wiele bestialstwa, którego skala była ogromna. Nie oszczędzono nie tylko kobiet i mężczyzn, ale również dzieci, których cierpienie zwykle uderza najbardziej.

"Klasztor pobenedyktyński na Świętym Krzyżu" - emisja monet

W serii Odkryj Polskę zaprezentowano nowy temat. Jest to dotyczy Klasztoru Pobenedyktyńskiego na górze Święty Krzyż/Łysa Góra w miejscowości Nowa Słupia.

"Wielcy Polscy Ekonomiści" - Władysław Zawadzki i Michał Kalecki

"Wielcy Polscy Ekonomiści" to seria monet Narodowego Banku Polskiego, która stale się rozrasta. Obecnie można znaleźć w niej już aż 16 wybitnych postaci.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.