Kategoria "Aktualności" na stronie bloga sklepu www.numizmatyki.pl jest miejscem, w którym czytelnicy mogą poznać najnowsze informacje, wydarzenia i trendy związane z numizmatyką.

W tej kategorii Czytelnicy znajdą regularnie aktualizowane artykuły, które omawiają najnowsze emisje monet, nowe serie kolekcjonerskie i okolicznościowe, ważne daty związane z monetami, jak również aktualne wiadomości z polskiego i międzynarodowego rynku numizmatycznego.

Odbiorcy będą mieli okazję dowiedzieć się o unikalnych monetach wyemitowanych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Mogą zapoznać się z opisami i historią monet okolicznościowych, które zostały wydane z okazji ważnych wydarzeń politycznych, kulturalnych, sportowych lub historycznych. Będą również informowani o nowych edycjach monet obiegowych, jak również o najnowszych polskich monetach kolekcjonerskich.

Kategoria "Aktualności" zapewnia czytelnikom świeże i niezawodne źródło informacji o rynku monetarnym, takie jak zmiany w polityce monetarnej, nowe technologie stosowane w produkcji monet oraz doniesienia o wyjątkowych znaleziskach numizmatycznych. 

Wszystkie artykuły w kategorii "Aktualności" są starannie opracowane, a informacje są prezentowane w sposób przystępny dla zarówno początkujących, jak i zaawansowanych kolekcjonerów monet. Blog ten stanowi cenne źródło wiedzy dla osób zainteresowanych numizmatyką, które pragną być na bieżąco z najnowszymi trendami i wydarzeniami w świecie monet.

Moneta W Polskę wierzę – Polska rodzina

Polska ma bogatą i burzliwą historię, która sięga tysiącleci wstecz. Jest to kraj o głęboko zakorzenionych tradycjach i kulturze, która ewoluowała na przestrzeni wieków.

Powstanie w getcie warszawskim – 80 lat pamięci i upamiętnienia

Powstanie w getcie warszawskim było największym i najdłuższym zbrojnym zrywem ludności żydowskiej w okupowanej przez Niemców Europie. W jego 80. rocznicę NBP wyemitował złote i srebrne monety.

Czym jest numizmatyka i numizmatyki?

Kolekcjonowanie starych monet to dziedzina, która cieszy się niezwykłą popularnością. Wynika to z wielu walorów, które w sobie zawiera: historię, piękno, pasję a także zarobek. Dowiedz się jak połączyć pasję z zarabianiem.

Emisja z dnia 4.04.2023 - Stanisław Wojciechowski

Stanisław Wojciechowski był drugim prezydentem II Rzeczypospolitej, który sprawował urząd w latach 1922–1926. Był także polskim politykiem i prawnikiem, działaczem spółdzielczym i socjalistycznym. Moneta z jego wizerunkiem została wyemitowana przez Narodowy Bank Polski 4 kwietnia 2023 roku.

Moneta Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Józef Kuraś „Ogień”

Józef Kuraś, znany również jako "Ogień", był postacią związaną z historią Polski po II wojnie światowej. Był to żołnierz, partyzant i dowódca oddziału partyzanckiego działającego w Beskidach i Podhalu na terenie polskich Karpat w latach 50. XX wieku.

Czym są zestawy mennicze?

Zestawy mennicze bywają różnej wielkości i składają się z różnej liczby monet. Mogą zawierać tylko kilka monet lub nawet setki. Dlaczego warto je kolekcjonować i mogą być opłacalną formą inwestycji?

Krajowe serie okolicznościowych monet 2 euro – Niemieckie kraje związkowe

Okolicznościowe monety euro emitowane są na cześć ważnych postaci, miejsc czy wydarzeń. Występują serie emitowane wspólnie przez różne państwa, ale też wewnętrzne. Do nich należy np. seria o niemieckich landach.

Nieoficjalne serie okolicznościowych monet euro

Dotychczas w strefie euro jej członkowie wydali wspólnie 5 tematów monet. Istnieje jednak jeszcze kilka, które wyemitowało więcej niż jedno państwo, jednak nie są one oficjalnymi seriami.

Piąta wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 35. rocznica programu Erasmus

Piąta i jak na razie ostatnia wspólna okolicznościowa moneta 2 euro została wyemitowana w 2022 roku. Jej motywem jest 35. rocznica studenckiego programu Erasmus. 

Czwarta wspólna emisja okolicznościowych monet euro - 30 lat flagi Unii Europejskiej

Dotychczas wydano pięć wspólnych tematów okolicznościowych monet euro. Wyemitowane w 2015 roku poświęcone były fladze Unii Europejskiej były jak na razie przedostatnim motywem.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.