• -12%
Awers monety 1 Dolar 2008 6 Prezydent USA John Quincy Adams 18251829
Rewers monety 1 Dolar 2008 6 Prezydent USA John Quincy Adams 18251829

1 Dolar 2008 6 Prezydent USA - John Quincy Adams (1825-1829)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie John Quincy Adams. U góry na otoku jego imię i nazwisko JOHN QUINCY ADAMS zaś na dole oznaczenie go jako 6 prezydenta i lata kadencji „6 th PRESIDENT1797-1801"

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2008km427
17,16 zł 19,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 19,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

John Quincy Adams urodził się w polityce jako syn drugiego prezydenta USA Johna Adamsa i Abigail Adams. Jako dziecko obserwował rozwój rewolucji amerykańskiej i towarzyszył ojcu na jego placówkach dyplomatycznych w Europie. Poszedł w ślady ojca, zostając dyplomatą w Europie, a później szóstym prezydentem USA.

Adams został prezydentem z najmniejszym marginesem w kontrowersyjnych wyborach, które ostatecznie rozstrzygnięto w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych jednym głosem.

Jako prezydent Adams zaproponował szeroki system dróg i kanałów, aby stymulować gospodarkę i wspierać handel w całym kraju. Podczas jego administracji droga Cumberland została przedłużona do Ohio i rozpoczęto kilka głównych systemów kanałów.

Po nieudanej próbie reelekcji Adams służył przez dziewięć kadencji w amerykańskiej Izbie Reprezentantów. On i Andrew Johnson, 17. prezydent, są jedynymi dwoma byłymi prezydentami, którzy później służą w Kongresie.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km427
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2008
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
119 750 928
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2008
Data ostatniej emisji
2008
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.