• -15%
Awers monety 1 Dolar 2008 8 Prezydent USA Martin Van Buren 18371841
Rewers monety 1 Dolar 2008 8 Prezydent USA Martin Van Buren 18371841

1 Dolar 2008 8 Prezydent USA - Martin Van Buren (1837-1841)

Chcąc uhonorować swoich prezydentów, Stany Zjednoczone zleciły wybicie monet o wartości 1 dolara, z wizerunkami swoich prezydentów. W polu rewersu ukazane jest popiersie Martin Van Buren. U góry na otoku jego imię i nazwisko MARTIN VAN BUREN zaś na dole oznaczenie go jako 8 prezydenta i lata kadencji „8 th PRESIDENT1837-1841"

Awers przedstawia górny korpus pomnika narodowego ,jakim jest Statua Wolności. Obok niej nominał „1$”, a naokoło kolisty napis oznaczający państwo emitujące „UNITED STATES OF AMERICA (Stany Zjednoczone Ameryki )

Jakość
  • Mennicza (UNC)
US6_2008km429
16,58 zł 19,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,16 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Martin Van Buren, pierwszy prezydent z Nowego Jorku i nie brytyjskiego pochodzenia, był także pierwszym prezydentem, który urodził się jako obywatel amerykański. Wychowany w holenderskiej dzielnicy w Kinderhook w stanie Nowy Jork, jego zainteresowanie polityką zakorzeniło się w tawernie ojca, gdzie prominentni politycy, w tym Alexander Hamilton i Aaron Burr, zatrzymywali się podczas swoich podróży.

Służył w Senacie Stanów Zjednoczonych i był gubernatorem Nowego Jorku, zanim został sekretarzem stanu Andrew Jacksona. Pełnił funkcję wiceprezydenta podczas drugiej kadencji Jacksona iz łatwością wygrał wybory prezydenckie w 1837 roku.

Jako prezydent Van Buren zainicjował niezależny federalny system skarbowy, który miał zastąpić obsługę pieniędzy federalnych przez banki stanowe i pokojowo rozwiązywane spory z Wielką Brytanią, które groziły wybuchem wojny. Jednak głęboka depresja ekonomiczna utrzymywała się przez całą jego kadencję i przegrał starania o reelekcję w 1841 roku.

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km428
Rodzaj dystrybucji
Obiegowe Okazjonalne
Kraj
Stany Zjednoczone
Rok wydania
2008
Nominał
1 $ - Dolar amerykański
Mennica
Mennica Stanów Zjednoczonych, Filadelfia, PA, USA
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Mosiądz
Szczegóły stopu
6% Cynk, 3,5% Mangan, 2% Nikiel, Równowaga Miedź
Nakład
126 740 928
Orientacja
Wyrównanie Monety ↑O↓
Kształt
Okrągły
Średnica
26,5 mm
Waga
8,07 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2008
Data ostatniej emisji
2008
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
1
Waluta
Dolar amerykański

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.