• -15%
Rewers monety 2 euro 2021 Wilk
Awers monety 2 euro 2021 Wilk

2 euro 2021 Wilk

Na awersie przedstawiono wyjącego wilka w lesie. Jest on symbolem Estonii. Z lewej strony nazwa emitenta „EESTI” ("ESTONIA"), u góry napis "CANIS LUPUS" ("WILK"). Z prawej rok emisji monety 2021. Rewers standardowy dla okolicznościowych monet 2 euro. Zapis nominału na tle kontynentu Europy.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
EE2_2021km98
Ostatnie sztuki w magazynie
17,85 zł 21,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Wilk

Wilk, zwany również wilkiem szarym jest dużym ssakiem należącym do rodziny psowatych. Od niego wywodzą się osobniki będące aktualnie zwierzętami domowymi. Wilki, które najczęściej występują w stadach zwanych watahami, można spotkać na północy Europy, w Azji i w Ameryce Północnej. Żyją również w Polsce. Są mięsożerne, polują na przykład na takie gatunki, jak sarny i jelenie. Dzięki temu, że wybierają najsłabsze osobniki, maja pozytywny wpływ na liczebność wspomnianych zwierząt i ich pulę genową.

Watahy liczą zwykle 6-8 osobników, którym przewodzi para składająca się z samca i samicy, będąca najstarsza w grupie. Średnia długość ciała wilków wynosi 100–130 centymetrów, wysokość w kłębie 70–85 centymetrów u samców i 60-75 centymetrów u samic. Ważą odpowiednie 45-60 kilogramów i 30-50 kilogramów. Zdarzają się osobniki większe i cięższe. Mogą porozumiewać się za pomocą wycia, warczenia, skomlenia, piszczenia i szczekania. Zwierzęta hodowlane atakują z konieczności lub przyzwyczajenia do łatwości zdobywania pożywienia, jeśli są one słabo zabezpieczone.

Wilk

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km98
Kraj
Estonia
Rok wydania
2021
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Litewska, Wilno, Litwa
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2021-10-20
Data ostatniej emisji
2021-10-20
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.