• -15%
Awers monety 2 zł 2012 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie
Rewers monety 2 zł 2012 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie

2 zł 2012 - 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie

W prawej części rewersu motyw z obrazu Jana Matejki "Stańczyk". Z lewej przy otoku tematyczne napisy "150 LAT MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE". Na awersie godło Polski orzeł, nazwa RZECZPOSPOLITA POLSKA, znak mennicy pod łapą ptaka MW, nominał "zł 2 zł" i rok emisji monety 2012.

PL1_2012y821
Obecnie brak na stanie
5,53 zł 6,50 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 5,72 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie to jedno z największych muzeów w Polsce i największe w stolicy. Ma w swoich zasobach bogatą kolekcję sztuki antycznej (Egipt, Grecja, Rzym), która liczy około 11 000 eksponatów. Posiada również obszerną galerię malarstwa polskiego od XVI wieku i kolekcję malarstwa obcego (flamandzkie, włoskie, francuskie, holenderskie, rosyjskie). W muzeum można również znaleźć, niektóre obrazy z prywatnej kolekcji Adolfa Hitlera, przekazane placówce przez władze amerykańskie w powojennych Niemczech. Oferta jest również bogata w kolekcje numizmatyczne, mieści się tam galeria sztuki użytkowej oraz dział sztuki orientalnej. W Muzeum jest największą w Polsce kolekcja sztuki chińskiej, która ma około 5000 obiektów.

Ponadto galeria z największą w Europie kolekcją nubijskiej sztuki chrześcijańskiej oraz Galeria Sztuki Średniowiecznej z eksponatami ze wszystkich regionów historycznie związanych z Polską, uzupełnioną wybranymi dziełami powstałymi w innych regionach Europy. Instytucja powstała 20 maja 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych. Mieści się przy Alejach Jerozolimskich 3. 

Muzeum w 1938 roku

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y821
Kraj
Polska
Rok wydania
2012
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
800 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012-05-15
Data ostatniej emisji
2012-05-15
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.