• -15%
Awers monety 2 zł 2012 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 20 lat
Rewers monety 2 zł 2012 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 20 lat

2 zł 2012 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 20 lat

Na rewersie przy otoku koliście "WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY". Centralnie drzewo, którego pniem jest gitara, a gałęziami serduszka. Z lewej liczba "20", z prawej "LAT". Na awersie godło Polski, nad nim pełna nazwa państwa RZECZPOSPOLITA POLSKA. Z lewej "20", z prawej "12" tworzące rok emisji monety 2012. Pod ptakiem znak mennicy MW i nominał "zł 2 zł".

PL1_2012y809
Obecnie brak na stanie
5,95 zł 7,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 4,50 zł

Wyświetl historię cen produktu


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 20 lat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała 3 marca 1993 roku i założył ją Jurek Owsiak. Jest największą w Polsce pozarządową organizacją charytatywną typu non profit, która zbiera pieniądze na przeróżne cele charytatywne, związane głównie z pomocą medyczną. Nietrudno w polskich szpitalach znaleźć charakterystyczne czerwone serduszko, będące symbolem fundacji. W 2020 roku szacowano, że co piąty sprzęt w szpitalach w Polsce, został zakupiony przez organizację. W trakcie WOŚP odbywa się kwestowanie do puszek, liczne koncerty i aukcje. Idea rozlała się na cały świat.

Organizacja od lat zwycięża w rankingach zaufania publicznego wśród organizacji pozarządowych, organów państwowych oraz instytucji kościelnych w Polsce. Organizuje również szkolenia, prowadzi kampanie edukacyjne. Posiada certyfikat American Heart Association uprawniający do prowadzenia szkoleń z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, korzystania z defibrylatorów zewnętrznych oraz wykorzystywania zaawansowanych technologii do ratowania życia w medycynie. Do 2020 roku fundacji udało się zebrać ponad 1 500 000 000 złotych. Wszystkie wyliczane na co przekazana została kwota, można znaleźć w sprawozdaniach finansowych.

Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
y809
Kraj
Polska
Rok wydania
2012
Nominał
2 zł - Złote polskie
Mennica
Mennica Polska, Warszawa, Polska
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: gładki
Stop
Nordic Gold
Szczegóły stopu
89% miedzi, 5% cynku, 5% aluminium, 1% cyny
Nakład
1 000 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
27 mm
Waga
8,15 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2012-01-05
Data ostatniej emisji
2012-01-05
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Złoty

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.