• -15%
Rewers monety 2 euro 2014 150lecie Czerwonego Krzyża w Belgii
Awers monety 2 euro 2014 150lecie Czerwonego Krzyża w Belgii

2 euro 2014 150-lecie Czerwonego Krzyża w Belgii

Czerwony Krzyż, a właściwie Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, to międzynarodowa organizacja humanitarna działająca w wielu krajach. W 2014 roku oddział belgijski obchodził swoje 150-lecie istnienia i z tej okazji została wyemitowana moneta okolicznościowa o nominale 2 euro. Motywem jest krzyż z tematycznymi napisami po francusku i niderlandzku. Dodatkowo oznaczenia mennicy, państwa emitującego, mincmistrza i rok emisji.

BE2_2014km362
Obecnie brak na stanie
34,00 zł 40,00 zł -15%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 35,20 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni


150-lecie Czerwonego Krzyża w Belgii

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to globalna sieć humanitarna zrzeszająca 80 milionów ludzi, która pomaga osobom borykającym się z katastrofami, konfliktami oraz problemami zdrowotnymi i społecznymi. Składa się z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz 192 Krajowych Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK), prywatna instytucja humanitarna, została założona w 1863 roku w Genewie w Szwajcarii, w szczególności przez Henri Dunant i Gustave Moynier. Jej 25-osobowy komitet ma wyjątkowe uprawnienia na mocy międzynarodowego prawa humanitarnego w zakresie ochrony życia i godności ofiar międzynarodowych i wewnętrznych konfliktów zbrojnych. MKCK trzykrotnie otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla (w 1917, 1944 i 1963).

Flaga Czerwonego Krzyża to wersja flagi Szwajcarii w zmienionej kolorystyce. W 1906 roku, aby położyć kres argumentowi Imperium Osmańskiego, że flaga wywodzi się z chrześcijaństwa, postanowiono oficjalnie promować ideę, że flaga Czerwonego Krzyża została utworzona przez odwrócenie państwowych kolorów Szwajcarii.

Symbol Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża

Szczegóły produktu

Katalog monety świata
km362
Kraj
Belgia
Rok wydania
2014
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Brukselska, Hôtel des Monnaies, Bruksela, Belgia
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
287 499
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,5 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2014-09-18
Data ostatniej emisji
2014-09-18
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

Powiązane produkty

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.