• -12%
Awers monety 2 euro 2020 30 lat Cypryjskiego Instytutu Neurologii i Genetyki
Rewers monety 2 euro 2020 30 lat Cypryjskiego Instytutu Neurologii i Genetyki

2 euro 2020 30 lat Cypryjskiego Instytutu Neurologii i Genetyki

Na cypryjskiej monecie euro z 2020 roku przedstawiono grafikę komórki nerwowej. Jest to emisja z okazji 30-lecia Cypryjskiego Instytutu Neurologii i Genetyki, ważnego ośrodka badań dla tego kraju. Instytut cieszy się uznaniem nie tylko na Cyprze, ale i całym świecie. Projektant awersu to Georgios Stamatopoulos.

Jakość
  • Mennicza (UNC)
CY2_2020#299
Ostatnie sztuki w magazynie
18,92 zł 21,50 zł -12%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 17,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

30 lat Cypryjskiego Instytutu Neurologii i Genetyki

Cypryjski Instytut Neurologii i Genetyki (CING) jest prywatnym ośrodkiem medycznym, badawczym i akademickim. Rozpoczął działalność w 1990 roku na powierzchni 300 metrów kwadratowych w Szpitalu imienia Arcybiskupa Makariosa III w Nikozji, z podstawowym wyposażeniem i personelem liczącym około 20 osób. W 1995 roku CING przeniósł się do własnej, specjalnie wybudowanej siedziby. Od tego roku świadczy usługi na wysokim poziomie oraz konkurencyjne i innowacyjne badania biomedyczne mające na celu wczesne wykrywanie i zapobieganie chorobom. Ponadto zapewnia kształcenie podyplomowe, które jest ściśle związane z działalnością badawczą i usługową.

W instytucie dokonano przełomu odnośnie badań nad stwardnieniem rozsianym. Prowadzono je od lipca 2007 do grudnia 2010 roku, zgodnie ze światowymi standardami badań klinicznych tej choroby, przy udziale 80 pacjentów z nawracającym stwardnieniem rozsianym. Przygotowany przez CING lek wykazał świetny efekt terapeutyczny w zmniejszaniu częstości nawrotów choroby, ale głównie ograniczył postęp niepełnosprawności pacjentów. Nie wykazuje skutków ubocznych oraz ma wpływ na remielinizację.

Przekrój modelu mózgu z komórką nerwową

Szczegóły produktu

Kraj
Cypr
Rok wydania
2020
Nominał
2 € - Euro
Mennica
Mennica Krajowa Grecji, Ateny, Grecja
Stempel
Zwykły
Rant
Z literami/cyframi/symbolami: ząbkowany
Stop
Bimetaliczna
Szczegóły stopu
pierścień: 75% miedź, 25% nikiel, rdzeń: 75% miedź, 20% cynk, 5% nikiel
Nakład
412 000
Orientacja
Medal alignment ↑O↑
Kształt
Okrągły
Średnica
25,75 mm
Waga
8,5 g
Obręcz
Podniesiona. Bez zdobień. Obie strony
Data wydania
2020-12-14
Data ostatniej emisji
2020-12-14
Grading
bez gradingu
Wartość nominalna
2
Waluta
Euro

Autentyczność i zdjęcia.

Wszystkie nasze produkty są autentyczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Współpracujemy z europejskimi dostawcami działającymi od lat na rynku numizmatycznym. Podstawą w sprawdzaniu autentyczności monet jest pomiar ich wagi, średnicy, porównanie ich z katalogami internetowymi i fizycznymi. 

Zdjęcia produktów w naszym sklepie są zdjęciami poglądowymi. Istotną informacją odnośnie ich wyglądu jest ich jakość. Istnieje jednak możliwość poproszenia o dosłanie zdjęcia konkretnej monety lub akcesoria. W tym celu najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego.

Recenzje (0)

Brak recenzji

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając "Akceptuję" lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.